Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź zamawia dokumentację dla Przybyszewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2019-02-22 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź zamawia dokumentację dla Przybyszewskiego
Fot. Kasper Fiszer
Zgodnie z zapowiedziami łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na dokumentację projektową dla przebudowy dwóch odcinków ul. Przybyszewskiego. Oferty poznamy pod koniec marca. Opracowanie dokumentów (a częściowo – aktualizacja istniejących) jest koniecznym krokiem na drodze do zastąpienia sypiącego się wiaduktu nad torami kolejowymi nową konstrukcją.

Zadaniem wykonawcy będzie nie tylko opracowanie Studium Wykonalności wraz z wymaganymi załącznikami do złożenia wniosku o dofinansowanie przebudowy linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego. Do modernizacji wytypowano dwa odcinki ulicy: początkowy fragment między Piotrkowską (Plac Reymonta) a Kilińskiego (bez skrzyżowania z tą ostatnią) oraz wiadukty nad linią kolejową 540 wraz z przyległym odcinkiem torów.

Dla pierwszego z wymienionych odcinków zwycięzca postępowania ma przygotować także program funkcjonalno-użytkowy. W przypadku drugiego konieczna będzie aktualizacja istniejącej już dokumentacji projektowej oraz uzyskanie zamiennej decyzji ZRID wraz wyceną projektowanych zmian i przedmiarami robót. Ponieważ wspomniana dokumentacja dotyczy samych wiaduktów bez torowiska w ich sąsiedztwie, ZIM zleci wybranej firmie także opracowanie dokumentacji projektowej na jego przebudowę aż do ul. Lodowej. Na tym odcinku ma powstać pas autobusowo-tramwajowy.

Końcowym etapem ma być uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych oraz opracowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Złożenie wniosku w Urzędzie Marszałkowskim jest planowane na trzeci kwartał bieżącego roku. – Z uwagi na to, że obecna unijna perspektywa budżetowa zbliża się do końca, konkurencyjnych wniosków nie będzie wiele – mówiła na początku miesiąca wicedyrektor ZIM Katarzyna Mikołajec.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty cena będzie miała wagę 60%. Pozostałe punkty będą przyznawane za gwarancję jakości i rękojmi. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 marca.

Wiadukt w ciągu Przybyszewskiego składa się z dwóch nitek drogowych i jednej tramwajowej. Z powodu złego stanu technicznego wszystkie będą musiały zostać zburzone i wybudowane od nowa. Jednocześnie pod wiaduktem ma powstać węzeł komunikacyjny, zintegrowany z planowanym przystankiem kolejowym Łódź Zarzew oraz z parkingami „Parkuj i Jedź”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5