Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Zajezdnia Chocianowice – umowa na projekt

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2019-10-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zajezdnia Chocianowice – umowa na projekt
fot. Urząd Miasta Łodzi
Firma RYSY Architekci zaprojektuje przebudowę zajezdni tramwajowej na łódzkich Chocianowicach. Przedstawiciele pracowni podpisali w tej sprawie umowę z Zarządem Inwestycji Miejskich. Za rok powinno nastąpić ogłoszenie przetargu na prace budowlane.

Przetarg na projekt inwestycji został – po długich przymiarkach – ogłoszony w marcu. Głównym kryterium udzielenia zamówienia była cena (60%), a kolejnymi – okres gwarancji jakości i rękojmi (20%) i doświadczenie zawodowe projektanta (20%). W maju podano do wiadomości, że o zamówienie ubiegały się cztery firmy, a oferty części z nich zmieściły się w kosztorysie. Wartość zwycięskiej propozycji to 1,9 mln zł.

Na prace projektowe przewidziano rok. Po odebraniu dokumentacji ZIM zamierza ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Zakładany koszt to ok. 40 mln zł, jednak wartość ta może się jeszcze zmienić. Ostateczny efekt, ze względu na rozliczenie funduszy unijnych, musi zostać osiągnięty do końca 2023 r.

Modernizacja obejmie zarówno budynki zajezdni, jak i jej układ torowy. Na przedłużeniu obecnego kanału nr 8 powstanie nowa hala obsługi codziennej z dwoma równoległymi stanowiskami do obsługi technicznej wagonów. W dobudowanej części zajezdni będzie mieściła się także myjnia. Pomieszczenia serwisowe zostaną wyremontowane, a wyposażenie techniczne – wymienione na odpowiadające potrzebom związanym z serwisowaniem nowego taboru. W zmodernizowanej zajezdni będzie stacjonować 30 niskopodłogowych wagonów tramwajowych o nowej w stosunku do wcześniejszych zamówień specyfikacji. Tor objazdowy zostanie przesunięty, a układ torowy od strony ul. Pabianickiej zmieniony tak, by manewrowanie wagonami nie wymagało wyjeżdżania na ulicę.

Modernizacja zajezdni i zakup wspomnianych 30 wagonów częścią projektu „Tramwaj dla Łodzi”. Jego wartość wynosi wynosi 660 mln zł, z czego z funduszy europejskich ma pochodzić 411 mln zł. Założeniem jest poprawa jakości transportu niskoemisyjnego w mieście dzięki modernizacji torowiska w ciągu szeregu ulic (al. Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Dąbrowskiego, Kilińskiego) i budowie dwóch nowych odcinków (al. Grohmanów i ul. Broniewskiego).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Tramwaje niskopodłogowe trafią na więcej tras

Komunikacja

Łódź: Tramwaje niskopodłogowe trafią na więcej tras

Roman Czubiński 01 sierpnia 2019

Łódź: Przetarg na projekt przebudowy zajezdni Chocianowice

Komunikacja

Łódź: Przetarg na projekt przebudowy zajezdni Chocianowice

Roman Czubiński 12 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5