Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Zaczął się remont zabytkowej poczekalni

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2014-05-06 08:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zaczął się remont zabytkowej poczekalni
fot. RC
Choć Rada Miejska nie zgodziła się na przyznanie 400 tys. zł dotacji na remont poczekalni tramwajowej w Parku Staromiejskim, prace przy obiekcie właśnie się rozpoczęły. Łódzka Okręgowa Izba Architektów przekazała plac budowy wykonawcy inwestycji.

- Od początku tygodnia wywozimy śmieci - informuje w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej" wiceprzewodniczący ŁOIA Roman Wieszczek. Wywożenie nagromadzonych przez lata śmieci ma zakończyć się w najbliższych dniach. W kolejnych etapach wykonawca remontu przystąpi do prac rozbiórkowych (m. in. zrywania posadzek) oraz do naprawy sinusoidalnego dachu. Remont ma być zakończony jeszcze w bieżącym roku.

Przypomnijmy: Izba, która w ubiegłym roku otrzymała od miasta w drodze darowizny teren poczekalni, zamierza zaadaptować budynek na Centrum Architektury Województwa Łódzkiego. Obiekt ma służyć jako miejsce organizowania wystaw, szkoleń i prezentacji poświęconych urbanistyce i architekturze w regionie. Część powierzchni zajmie siedziba ŁOIA. Plan przebudowy zakłada doświetlenie budynku poczekalni, odtworzenie oryginalnej posadzki i powiększenie powierzchni zabudowy (dziś ok. 250 metrów kwadratowych) poprzez przeszklenie otwartych dotąd powierzchni pod dachem. Mają one pełnić rolę wielofunkcyjnych sal konferencyjnych.


fot. RC

Przedstawiciel ŁOIA zapowiada, że wobec zwiększenia kosztów w stosunku do pierwotnych założeń (ekspertyzy wykazały konieczność wzmocnienia fundamentów) oraz odrzucenia wniosku o dotację przez Radę Miejską być może czasowo trzeba będzie zrezygnować z przeszkleń. Inny możliwy wariant to zaciągnięcie przez Izbę pożyczki bądź ubieganie się o darowiznę. Wartość całej inwestycji po korekcie kosztów to nieco ponad 3 miliony złotych.

Oprócz tego, Zarząd Dróg i Transportu planuje w najbliższym czasie wyremontować na pętli infrastrukturę torową oraz perony przystankowe. Prace mają odbywać się jednocześnie na krańcówce i na torowisku w ciągu ulicy Północnej. Dokładny termin ich wykonania nie jest jednak na razie znany.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: List intencyjny w sprawie tramwajów podmiejskich

Komunikacja

Łódź: List intencyjny w sprawie tramwajów podmiejskich

Roman Czubiński 03 czerwca 2014

Łódź: Pętla Północna - czy miasto dofinansuje remont?

Przestrzeń

Łódź: Pętla Północna - czy miasto dofinansuje remont?

Roman Czubiński 24 kwietnia 2014

Łódź: pętle awaryjne są niezbędne

Przestrzeń

Łódź: pętle awaryjne są niezbędne

Kasper Fiszer 20 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5