Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Za miesiąc ruszy rower publiczny

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
02-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Za miesiąc ruszy rower publiczny
fot. Kasper Fiszer
Wraz z początkiem marca ruszy kolejny sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. System przeszedł w ostatnich latach duże zmiany, a na jego funkcjonalności negatywnie odbija się równoległe funkcjonowanie dwóch sieci wypożyczalni. Samorząd poinformował o pierwszych ustaleniach z operatorem.

Łódź jest bodaj jedynym miastem w Polsce, w którym samorząd organizuje dwa niezależne od siebie systemy roweru publicznego. Pierwszy działa przez cały rok i jest częścią wojewódzkiego projektu Rowerowe Łódzkie, którego partnerami są gminy chcące uzupełnić swój system komunikacyjny o wypożyczalnie rowerów, w tym sama Łódź. Drugi ma charakter sezonowy i działa niezależnie od porozumienia z samorządem wyższego szczebla.

Średnio dziesięć rowerów w stacji wypożyczeń

Za kilka tygodni miejskie rowery systemu Łódzki Rower Publiczny mają ponownie pojawić się na ulicach miasta. – Jak zawsze po zimowej przerwie rower wróci 1 marca – zapowiada Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Skala działalności systemu ma być nieznacznie mniejsza niż przed rokiem.

W 2022 r. ŁRP składał się z 1510 rowerów i 151 stacji. – Zgodnie z umową operator ma zapewnić teraz 1500 rowerów na 150 stacjach – mówi przedstawiciel magistratu. Zachowana zostanie więc dotychczasowa liczba średnio 10 rowerów przypadających na jedną wypożyczalnię.

Dwóch operatorów w jednym mieście

Operatorem systemu ŁRP jest Homeport. Wypożyczalnie działające w ramach wojewódzkiego systemu Rowerowe Łódzkie rozmieszczone na terenie Łodzi są zaś obsługiwane przez Nextbike. Obaj operatorzy nie oferują żadnych usług zintegrowanych. Oznacza to, że wypożyczający rower miejski nie mogą korzystać z punktów wojewódzkich, choć organizatorem bądź współorganizatorem obu systemów jest Urząd Miasta Łodzi.

ŁRP standardowo działa w okresie od początku marca do końca listopada. Choć siatka wypożyczalni z sezonu na sezon ulega pewnym zmianom, rower punliczny w Łodzi pozostaje jednym z największych tego typu przedsięwzięć w skali kraju.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5