Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź z ofertami od Solarisa i EvoBusa na wynajem autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-20 18:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z ofertami od Solarisa i EvoBusa na wynajem autobusów
fot. Łódzka Inicjatywa na rzecz Przyjaznego Transportu
MPK-Łódź otworzyło oferty w przetargu na dziesięcioletni najem 46 autobusów. O zamówienie ubiegają się Solaris oraz EvoBus, choć obie oferty znajdują się powyżej budżetu. Autobusy miałyby pojawić się w ciągu 42 tygodni od zawarcia umowy.

Przedmiotem przetargu jest najem 26 autobusów 12-metrowych i 20 przegubowych. Okres obowiązywania umowy to 10 lat. Zadaniem wynajmującego będzie także utrzymanie sprawności technicznej taboru przez cały okres jego wynajmu.

Dziś (20 czerwca) minął termin składania ofert. Zamawiający planował przeznaczyć kwotę w wysokości 116,8 mln zł brutto. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty, jednak ich oferty przewyższają budżet zamawiającego. Solaris z Millenium Leasing zaoferowali 125,8 mln zł brutto, natomiast EvoBus z Peako Leasing – 140,4 mln zł brutto.

Teraz MPK-Łódź musi podjąć decyzję, czy zwiększyć budżet. O wyborze zadecydują cena wynajmu, której przyznano 79% wagi. Jednoprocentową wagę przy wyborze oferty będzie miała wartość stawki jednostkowej brutto za każdy tysiąc wozokilometrów przekroczenia względem szacowanego łącznego przebiegu autobusów, powiększonego o 3%. Po 10% punktów zostanie przyznanych za parametry ekologiczne oraz techniczno-użytkowe. W ramach tych ostatnich MPK będzie premiowało jak największą liczbę miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi, powłokę antybakteryjną na siedzeniach, zabezpieczenie antykorozyjne, zgrupowanie wlewów do zbiorników wyrównawczych materiałów eksploatacyjnych w jednym miejscu obsługowym, a także unifikację pod względem marki z już posiadanym taborem (rosną więc szanse Solarisa).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź z dwiema ofertami na mini-autobusy

Komunikacja

Łódź z dwiema ofertami na mini-autobusy

Witold Urbanowicz 19 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5