Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź z ofertami na remont wiaduktu i torowiska na Przybyszewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-06 16:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z ofertami na remont wiaduktu i torowiska na Przybyszewskiego
fot. UM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył oferty w przetargu na budowę nowych wiaduktów drogowych i tramwajowego w ciągu Przybyszewskiego wraz z przebudową torowiska tramwajowego w kierunku wschodnim – do ul. Lodowej. O zamówienie ubiega się osiem podmiotów.

Przedmiotem zamówienia jest budowa nowych wiaduktów drogowych i tramwajowych w ciągu Przybyszewskiego nad linią kolejową nr 540 Łódź Chojny – Łódź Zarzew. W skład zamówienia wchodzi też remont torowiska tramwajowego na półkilometrowym odcinku od wiaduktów do ul. Lodowej. Na wiadukcie przewidziano zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe. Powstaną też widny i schody oraz parking przesiadkowy – z myślą o przyszłym węźle przesiadkowym na kolej. Przystanek Łódź Zarzew planowany jest we współpracy z PKP PLK.

Dzisiaj (6 maja) minął termin składania ofert. Wystartowało osiem firm. Najtańszą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, które zaproponowało 107,5 mln zł brutto. Strabag oferuje 112,1 mln zł, konsorcjum firm Mosty Łódź i Budomal – 117 mln zł, Torpol – 117,5 mln zł, Alusta – 133,7 mln zł, Budimex – 137,4 mln zł, Mosty z Sopotu – 142,4 mln zł, Trakcja – 161,1 mln zł.

O wyborze zdecydują cena (60%) oraz gwarancja jakości i rękojmi (40%). Wszyscy startujący zaproponowali jednak okres siedmiu lat, więc wybór sprowadzi się do ceny. Zamówienie ma zostać wykonane do 29 maja 2023 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Drogie przedłużenie tramwaju do przystanku ŁKA Marysin

Przestrzeń

Łódź: Drogie przedłużenie tramwaju do przystanku ŁKA Marysin

Witold Urbanowicz 19 kwietnia 2021

Lutomiersk z kolejnym podejściem do studium modernizacji tramwaju

Przestrzeń

Lutomiersk z kolejnym podejściem do studium modernizacji tramwaju

Witold Urbanowicz 16 kwietnia 2021

Łódź z ofertami na przebudowę torowiska w ul. Przybyszewskiego

Przestrzeń

Łódź z ofertami na przebudowę torowiska w ul. Przybyszewskiego

Witold Urbanowicz 13 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5