Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź z ofertami na przebudowę torowiska w ul. Przybyszewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-13 15:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z ofertami na przebudowę torowiska w ul. Przybyszewskiego
fot. Przybyszewskiego
Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty w przetargu na projekt i przebudowę ok. 800-metrowego odcinka ul. Przybyszewskiego na wschód od pl. Reymonta. Wszystkie oferty przewyższają budżet, a konsorcjum z miejską spółką MPK-Łódź okazało się najdroższe. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej w zakresie ceny.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich i Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, jest realizacja zadania przebudowa ul. Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z przebudową wodociągu. To w sumie 800 m torowiska.

Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót obejmuje całą szerokość pasa drogowego, przebudowę oświetlenia, wymianę słupów, usunięcie kolizji z sieciami poszczególnych gestorów, budowę (przebudowę) odwodnienia, wykonanie inwentaryzacji i koncepcji zieleni, dobór mebli miejskich, przebudowę infrastruktury torowej sieciowej i przystankowej. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych – w wysokości do 50% wartości zmówienia związanego z przebudową układu drogowo-torowego i do 30% w zakresie inwestycji wodociągowej.

Dzisiaj (13 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Konsorcjum firm Budomal i Mosty Łódź wyceniło zadanie na 49,145 mln zł brutto, Strabag na 51,948 mln zł brutto, a konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy, MPK-Łódź, Kral i Spaw-Tor na 55,065 mln zł. Wszystkie oferty przewyższają budżet określony na 33,1 mln zł brutto. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej, która może wpłynąć na obniżenie wysokości ofert.

O wyborze decydują cena (60%) oraz gwarancja i rękojmia na wykonane roboty budowlane (40%). Inwestycja ma zostać wykonana do 29 maja 2023 r.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5