Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź z nowym „darmobusem” – do galerii Sukcesja

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-05-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z nowym „darmobusem” – do galerii Sukcesja
fot. Stevenlodz, lic. CC BY-SA 4.0Centrum Sukcesja
Kiedy wydawało się, że niezależne od komunikacji miejskiej linie autobusowe dowożące bezpłatnie do centrów handlowych powoli znikają z ulic Łodzi, na uruchomienie takiego połączenia zdecydowała się Sukcesja. To jeden z większych tego typu obiektów położonych blisko ścisłego centrum miasta. Kursy realizowane są dość nietypowo, bo przez pięć dni w tygodniu – od wtorku do soboty.

Na naszych łamach opisywaliśmy już stopniową likwidację dużej części połączeń komercyjnych realizowanych na zlecenie centrów handowych w regionie łódzkim. Z utrzymywania linii, którymi przejazd jest dla pasażera bezpłatny, zrezygnowała niedawno – przynajmniej czasowo – największa Manufaktura, wcześniej podobną decyzję podjęły m.in. dyrekcje hipermarketów Tesco i CH Tulipan. W tym kontekście dużym zaskoczeniem jest uruchomienie „darmobusu” przez dom handlowy, który dotychczas nie oferował swoim klientom takiej możliwości dojazdu.

Kursy tylko w godzinach popołudniowych

W tym tygodniu zaczęła bowiem funkcjonować jedna linia, której kursy zlecane są przez Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja zlokalizowane przy al. Politechniki, w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej. – Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja uruchamia 7 maja bezpłatne połączenie autobusowe na trasie z Sukcesji na Retkinię i z powrotem – potwierdziła Marta Janiak, przedstawicielka spółki REM Sukcesja. – Autobus będzie kursował przez pięć dni w tygodniu: od wtorku do soboty – dodaje. Nie precyzje przy tym, czemu zdecydowano się na tak nietypowe terminy kursowania.

– Odjazdy zaplanowaliśmy co godzinę – opisuje rozkład jazdy. Pierwszy autobus wyjeżdża sprzed Sukcesji godz. 14:00, a ostatni – o 18:00. – Przystanek znajduje się przy wejściu od strony ul. Wołowej – uzupełnia nasza rozmówczyni. Wskazuje przy tym, że trasa ma formę pętli o długości 16 km, na której wyznaczono 12 przystanków (autobus Sukcesji zatrzyma się na przystankach miejskich).

Kolejne „marketowe” zlecenie dla Bursiaka

– W kierunku Retkini autobus kursuje ulicami Bandurskiego (przystanek przy dworcu Łódź-Kaliska), Krzemieniecką (Kowieńska), Retkińską (Krzemieniecka i Kusocińskiego), Armii Krajowej (Napierskiego), Kusocińskiego (Armii Krajowej) i Popiełuszki (Wyszyńskiego). W kierunku centrum [handlowego] trasa prowadzi zaś Maratońską (przystanek przy ul. Plocka), Retkińską (Maratońska), Wyszyńskiego (os. Piaski) i Bandurskiego (Wróblewskiego i dworzec Łódź-Kaliska) – wylicza Marta Janiak.

Połączenie ma obsługiwać Mercedes-Benz O530 Citaro. – Jest w nim łącznie 90 miejsc – informuje nas Sukcesja. Jak wskazuje nieoficjalny portal frikobusy.pl, rolę przeewoźnika objęła firma Bursiak Komunikacja, która od lat pozostaje aktywna na rynku przewozów zleconych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Podlaskie: Biedronka uruchamia darmobus po pożarze sklepu

Komunikacja

Podlaskie: Biedronka uruchamia darmobus po pożarze sklepu

Kasper Fiszer 16 marca 2019

Gniezno: Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej

Komunikacja

Gniezno: Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej

Kasper Fiszer 28 stycznia 2019

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Komunikacja

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Kasper Fiszer 08 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5