Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź z jedną ofertą na projekt przebudowy i przedłużenia tramwaju na Dołach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-15 11:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z jedną ofertą  na projekt przebudowy i przedłużenia tramwaju na Dołach
fot. Aktron, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Łódź otworzyła oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy linii tramwajowej w ciągu ul. Wojska Polskiego i Strykowskiej wraz z jej wydłużeniem w rejon przystanku ŁKA Łódź-Marysin. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta od firmy Progreg.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy i przebudowy linii tramwajowej w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury. Elementem inwestycji jest też budowa połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej do przystanku ŁKA Łódź-Marysin wraz z przebudową wodociągów w ul. Wojska Polskiego oraz w skrzyżowaniach objętych przebudową układu drogowego. Zamówienie podzielone jest na dwa zadania – oddzielnie dla zakresu przypadającego na Zarząd Inwestycji Miejskich (przebudowa i budowa linii tramwajowej) oraz Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (prace wodociągowe).

Obecnie torowisko tramwajowe na odcinku pomiędzy Franciszkańską a Zielną jest poprowadzone w jezdni. W wyniku inwestycji zostanie ono wydzielone po południowej stronie jezdni, następnie za Zielną przejdzie na północną stronę ulicy. Przystanki tramwajowe przewidziano na wylotach skrzyżowania z Marynarską, następnie po wschodniej stronie skrzyżowania z Głowackiego, po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Sporną oraz w rejonie skrzyżowania z al. Grzegorza Palki i Strykowską. Linia tramwajowa zostanie wydłużona o kilkaset metrów. Torowisko przejdzie pod jezdnią ul. Inflanckiej. Przystanki tramwajowe znajdą się pod wiaduktem i zostaną skomunikowane z przystankiem kolejowym. Za nimi znajdzie się pętla techniczna z trzema torami (jeden główny i dwa odstawcze).

W poniedziałek 14 stycznia minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Progreg, która zaoferowała kwotę 4,870 mln zł. Przewyższa ona nieco budżet zamawiającego, który planował przeznaczyć na ten cel 4,122 mln zł. Jeśli zamawiający postanowi dołożyć do tej oferty, to wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację dokumentacji projektowej dla części tramwajowej wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę. Na dokumentację w zakresie prac wodociągowych przeznaczono trzy miesiące dłużej, przy czym w tym zadaniu wykonawca sprawować będzie również nadzór autorski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków zawiera umowy o dzierżawę gruntu pod torowiskiem

Komunikacja

Ozorków zawiera umowy o dzierżawę gruntu pod torowiskiem

Kasper Fiszer 14 stycznia 2019

Łódzkie czyni kolejne starania ws. tramwaju do Pabianic

Komunikacja

Łódzkie czyni kolejne starania ws. tramwaju do Pabianic

Kasper Fiszer 11 stycznia 2019

Łódź: Coraz bliżej przebudowy zajezdni Chocianowice

Komunikacja

Łódź: Coraz bliżej przebudowy zajezdni Chocianowice

Roman Czubiński 10 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5