Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź z dwiema ofertami na mini-autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-19 15:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z dwiema ofertami na mini-autobusy
fot. MPK-Łódź
Łódzkie MPK prowadzi przetarg na zakup 24 autobusów niskopodłogowych typu mini z opcją na aż 18 kolejnych pojazdów. O zamówienie ubiega się dwóch producentów.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 24 fabrycznie nowych miejskich autobusów niskopodłogowych oraz dodatkowego wyposażenia warsztatowego, a także udzielenie zamawiającemu uprawnień autoryzowanej stacji obsługi na okres 10 lat. W postępowaniu zamawiający przewiduje prawo opcji na zakup do 18 kolejnych pojazdów. Całość dostawy ma zostać zrealizowana w ciągu 26 tygodni, licząc od dnia zawarcia umowy.

Według specyfikacji pojazdy mają mieć długość 8-8,5 m i szerokość 2,2-2,45 m. Muszą mieć co najmniej jedne drzwi dwuskrzydłowe o szerokości minimum 1100 mm. Pojemność skokowa silnika to min. 4,0 dm3 a moc silnika min. 120 kW. Autobusy mają mieć pojemność min. 50 pasażerów ogółem i 18 na miejscach siedzących.

Dzisiaj (19 kwietnia) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiegają się firmy Busimport PL z Gierałtowa, która zaproponowała cenę 35,4 mln zł (ok. 843 tys. zł za pojazd) oraz MMI ze Zbyszewa z ceną 34,9 mln zł brutto (832 tys. zł za pojazd). Busimport, choć złożył droższą ofertę, zaproponował 84-miesięczny okres gwarancji na konstrukcję szkieletu nadwozia i podwozia oraz na perforację poszyć zewnętrznych i uszczelnienie szyb, podczas gdy MMI oferuje 60 miesięcy. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia podstawowego kwotę w wysokości 18,3 mln zł brutto (ok. 764 tys. zł za pojazd).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5