Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź z dużym przetargiem na przebudowę kilku tras tramwajowych i budowę dwóch nowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-19 13:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź z dużym przetargiem na przebudowę kilku tras tramwajowych i budowę dwóch nowych
fot. Roman Czubiński
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozpisał spory przetarg na przebudowę i rozbudowę infrastruktury tramwajowej. W ramach inwestycji powstaną dwie nowe trasy tramwajowe w ciągu Nowowęglowej oraz Broniewskiego, a także przebudowę odcinków istniejących tras w al. Śmigłego-Rydza, Niższej, Rzgowskiej, Przybyszewskiego.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i budowa linii tramwajowej wraz z układem drogowym w ciągu Nowowęglowej, al. Śmigłego-Rydza, Niższej, Rzgowskiej, Przybyszewskiego i Broniewskiego. Zamówienie jest podzielone na dwie części i będzie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Przedmiotem pierwszej części jest budowa nowej linii tramwajowej w ul. Nowowęglowej od ul. Tramwajowej do włączenia w ul. Kopcińskiego wraz z przebudową wiaduktu na ul. Kopcińskiego. W ramach zadania zostaną przebudowane także Węlglowa i Wierzbowa, a także podstacja Tramwajowa.

Druga część zakłada przebudowę układu drogowo-torowego w ciągu Nowowęglowej, al. Śmigłego-Rydza, Niższej, Rzgowskiej, Przybyszewskiego i Broniewskiego. Zakres inwestycji obejmuje odcinek al. Śmigłego-Rydza na odcinku od ul. Przybyszewskiego o ul. Dąbrowskiego oraz Przybyszewskiego od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza. W ramach tej części zostanie również zbudowane nowe torowisko – w formie pasa autobusowo-tramwajowego – w ul. Broniewskiego od al. Śmigłego-Rydza do Rzgowskiej / Paderewskiego, przewidziano także poszerzenie torowiska w ciągu Kilińskiego od ronda Insurekcji Kościuszkowskiej do pętli oraz przebudowę pętli przy dworcu Łódź Chojny na kraniec autobusowo-tramwajowy. Kolejne zadania zakładają przebudowę torowisk w ul. Rzgowskiej na odcinku od Dąbrowskiego do Broniewskiego, a także w ciągu al. Śmigłego-Rydza i Niższej od do Śląskiej, wraz z pętlą tramwajową. Inwestycja obejmie przebudowę podstacji trakcyjnych Dąbrowskiego, Wacława, Zapolskiej i Korzeniowskiego.

Termin składania ofert mija 25 lipca. O wyborze w obu częściach zadecydują cena (60%) oraz okres gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot umowy (40%). Na realizację przeznaczono 28 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5