Partnerzy serwisu:
Komunikacja

­Łódź: Z biletem miejskim w PolRegio

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
05-05-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
­Łódź: Z biletem miejskim w PolRegio
Fot. Kasper FiszerPociąg Przewozów Regionalnych na dworcu Łódź Fabryczna
Od kilku dni pociągiem Przewozów Regionalnych można podróżować po Łodzi na podstawie biletu komunikacji miejskiej. Zasady honorowania są nieco inne niż w przypadku analogicznego porozumienia z ŁKA. Nie wprowadzono też możliwości korzystania z biletów strefowych ŁKA w pociągach PR.

Na początku maja weszła w życie kolejna umowa integrująca kolej z łódzką komunikacją miejską: dzięki uchwale radnych z końca kwietnia bilety miejskiego transportu zbiorowego honorowane są w pociągach Przewozów Regionalnych – i na odwrót. Miesiąc wcześniej miasto zawarło podobne porozumienie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Dzięki temu korzystający z biletów miejskich wszystkich rodzajów, w tym także jednorazowych, mogą podróżować każdym pociągiem regionalnym na obszarze administracyjnym Łodzi.

Jednorazowe bilety PR ważne przez półtorej godziny

– Miasto Łódź i Przewozy Regionalne wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców Łodzi w zakresie zwiększenia integracji taryfowej oraz zapewnienia odpowiednich warunków funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego – ocenia Anna Piotrowska, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału PR. – Wzajemne honorowanie biletów będzie miało miejsce z uwzględnieniem ulg oraz uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego – podkreśla przedstawicielka przewoźnika. Inaczej niż ŁKA, Przewozy Regionalne nie ujednoliciły jednak swojej taryfy biletowej z tą obowiązującą w tramwajach i autobusach.

Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi wprowadził więc zasady uznawania biletów PolRegio w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak tłumaczy rzecznik prasowy ZDiT Tomasz Andrzejewski, bilety okresowe honorowane są w terminie ich ważności bez zastrzeżeń. Bilety jednorazowe zaś, zarówno odcinkowe, jak i strefowy bilet aglomeracji łódzkiej, ważne są przez 90 minut od chwili ich zakupu (a nie godziny rozpoczęcia ważności oznaczonej na bilecie – nawet wtedy, gdy jest ona na nim drukowana). Porozumienie raczej nie pozwoli więc na użycie biletu kolejowego w drodze na dworzec, bo nawet nabyty w przedsprzedaży bilet kolejowy nie będzie uprawniał do dojazdu na stację.

Z Pabianic do Łodzi z problemami

Największą niedogodnością może się jednak okazać brak pełnego wzajemnego honorowania biletów pomiędzy przewoźnikami kolejowymi. Pociągami PolRegio nie można bowiem podróżować na podstawie biletów strefowych ŁKA wprowadzonych do oferty wraz z początkiem kwietnia, kiedy weszło w życie porozumienie ŁKA – ZDiT. Te nie tylko są dla niektórych grup tańsze niż wydawane przez miasto, ale też mają większy zakres stosowania.

Obowiązują bowiem zarówno w samej Łodzi, jak i na linia kolejowych wybiegających ze stolicy aglomeracji do Pabianic i Zgierza (inaczej niż pozostające w tych samych cenach bilety miejskie). Ma to największe znaczenie w przypadku podróżnych dojeżdżających do Łodzi z Pabianic, bo trasa ta jest obsługiwana przez obu przewoźników. Jeśli chcą oni korzystać z możliwości podróżowania łódzką komunikacją miejską na podstawie biletu okresowego i kupią bilet strefowy ŁKA, nie będą mogli dzięki niemu korzystać z pociągów Regio. Uznawany przez obie spółki i przewoźnika miejskiego bilet miesięczny PR jest natomiast aż o 49 zł droższy.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5