Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź wyremontuje swoją część linii konstantynowskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-04-25 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź wyremontuje swoją część linii konstantynowskiej
Fot. Kasper FiszerTramwaj na ul. Konstantynowskiej (fot. archiwalna)
Plany remontu tramwajowej linii podmiejskiej z Łodzi przez Konstantynów Łódzki do Lutomierska mają już wszystkie trzy samorządy, przez teren których przebiega torowisko. Konstantynów Łódzki i Lutomiersk będą aplikować o środki unijne na kompleksową modernizację infrastruktury. Prowadzony ze środków własnych remont swojej części torowiska – od pętli Zdrowie do granicy miasta – planują natomiast władze Łodzi.

Coraz pewniej rysuje się przyszłość tramwajowej linii z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Zaawansowane prace nad wnioskiem o dofinansowanie prac remontowych na swoim odcinku trasy prowadzi obecnie Konstantynów Łódzki, który podjął decyzję o znacznym rozszerzeniu zakresu planowanej modernizacji. O środki starać chce się także gmina Lutomiersk, co zapewniłoby możliwość prowadzenia ruchu nie tylko do pośredniego krańca w Konstantynowie, ale także na wybiegającym poza ścisłą aglomerację fragmencie zakończonym pętlą w zaledwie półtoratysięcznej wsi.

Prace utrzymaniowe mają zapewnić ciągłość ruchu linii 43

W złym stanie technicznym pozostaje jednak także torowisko znajdujące się jeszcze na terenie Łodzi, ale już za pętlą Zdrowie, na której kończą bieg linie miejskie, a więc w ciągu ul. Konstantynowskiej od skrzyżowania z ul. Krzemieniecką do granicy miasta. W zeszłym roku pomiędzy przystankami Krańcowa i Zajezdnia Muzealna Brus konieczne było wręcz wprowadzenie ograniczenia prędkości do 10 km/h. Wydłużyło to czas przejazdu o ok. 5 minut, co w połączeniu ze zwolnieniami na lutomierskim odcinku trasy znacznie obniża atrakcyjność transportu zbiorowego.

Jak poinformował jednak niedawno na łamach swojego profilu na portalu Facebook Klub Miłośników Starych Tramwajów, stowarzyszenie otrzymało zapewnienie ze strony Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, że organ ten będzie wnioskował o wygospodarowanie na remont odcinka środków w budżecie miasta na kolejne lata. Do czasu przeprowadzenia remontu wykonywane mają być natomiast regularne prace utrzymaniowe, które zapewnią ciągłość ruchu pomimo znacznej degradacji technicznej trasy.

Infrastruktura ma zapewniać szybki przejazd pomiędzy miastami

– Planujemy remont torowiska na ul. Konstantynowskiej – potwierdził w rozmowie z naszym portalem Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. – Wpisuje się to w nasze działania mające na celu remonty torowisk, które realizujemy w uzupełnieniu dużych modernizacji prowadzonych przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Jednym z takich zadań był [zeszłoroczny] remont torowiska na ul. Gdańskiej – przypomniał przedstawiciel Zarządu.

Dodał on, że wpływ na plany Łodzi miały także opisywane już na naszych łamach działania samorządów ościennych. – Ul. Konstantynowska jest dla nas ważna także w perspektywie planowanych przez Konstantynów Łódzki modernizacji na swoim terenie. Chcemy, aby wtedy tramwaj na całej długości linii miał odpowiednią infrastrukturę pozwalającą na wygodny i szybki przejazd – zapewnia nasz rozmówca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MI: Środki na tramwaj podmiejski w Łodzi dopiero za kilka lat

Komunikacja

MI: Środki na tramwaj podmiejski w Łodzi dopiero za kilka lat

Kasper Fiszer 23 kwietnia 2018

Lutomiersk: Mały remont i nadzieja na duże środki

Komunikacja

Lutomiersk: Mały remont i nadzieja na duże środki

Kasper Fiszer 19 kwietnia 2018

MUK Zgierz: Wokół tramwaju 46 powstał pat prawny

Komunikacja

MUK Zgierz: Wokół tramwaju 46 powstał pat prawny

Kasper Fiszer 18 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5