Partner serwisu
Komunikacja

Łódź wyremontowała fragment toru na ul. Pabianickiej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
24-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
23-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź wyremontowała fragment toru na ul. Pabianickiej
fot. Google MapsTramwaj na ul. Pabianickiej w Łodzi
W ostatnim czasie łódzki ZDiT zlecił naprawę krótkiego fragmentu toru na ul. Pabianickiej. W 2024 r. miejski organizator transportu skupi się na podobnych, stosunkowo małych naprawach. Nie są przewidziane większe przedsięwzięcia tramwajowe finansowane z kasy Zarządu.

Na naszych łamach przedstawialiśmy już tramwajowe plany Zarządu Inwestycji Miejskich na rok 2024. Organ odpowiedzialny za realizację dużych, wielobranżowych przedsięwzięć infrastrukturalnych chce do grudnia skupić się na finalizacji opóźnionych prac m.in. na Konstantynowskiej, Przybyszewskiego czy Śmigłego-Rydza. Planuje też działania zmierzające do odtworzenia komunikacji tramwajowej na ul. Niższej do krańca znajdującego się u zbiegu z ul. Śląską.

ZDiT bez dużych planów remontowych

Remonty infrastruktury tramwajowej są jednak zlecane również przez Zarząd Dróg i Transportu, który pełni rolę organizatora przewozów. Ten organ zapewnia również bieżące utrzymanie sieci, w którego ramach wielokrotnie realizował remonty o mniej kompleksowym charakterze. Dotyczyło to np. torowisk w ciągu al. Włókniarzy czy Aleksandrowskiej.

– W tym roku, jak i przez cały czas, Zakład Torów i Sieci MPK-Łódź prowadzi bieżące prace utrzymaniowe polegające na regulacji torowisk, wymianie zużytych odcinków czy pozostałych elementów torowych jak zwrotnice czy rozjazdy – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Nie wskazuje przy tym żadnych konkretnych przedsięwzięć, jakie są planowane do realizacji. Informacje o zmianach mają być przekazywane na bieżąco.

Czasowe utrudnienia na linii pabianickiej i na trasie na Doły

– W ostatnim czasie wykonano prace np. na ul. Pabianickiej w rejonie ul. Ciasnej – dodaje nasz rozmówca. W kwietniu przez tydzień ZTiS MPK naprawiał krótki odcinek toru, który znajdował się w złym stanie technicznym. Wymagało to wstrzymania ruchu: linia 11 kursowała na skróconej trasie do pl. Niepodległości, a podmiejskie 41 z Pabianic docierało tylko do pętli Chocianowice Ikea na pograniczu Łodzi i Ksawerowa. Tam konieczna była przesiadka do autobusu zastępczego w kierunku pl. Niepodległości, skąd możliwe było kontynuowanie podróży tramwajem miejskim.

Do kolejnych utrudnień dla podróżnych doszło w piątek 19 kwietnia, gdy w związku z awarią wodociągową konieczne było wstrzymanie ruchu na ul. Franciszkańskiej. Kilkudniowe zmiany w funkcjonowaniu linii 1, 5 i 6 objęły także dopiero co otwartą trasę na osiedle Doły. Na Starych Bałutach uruchomiono zaś autobusy zastępcze.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5