Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Wybrano kolejne osiedla, w głąb których wjadą autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-02-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Wybrano kolejne osiedla, w głąb których wjadą autobusy
fot. Kasper FiszerAutobus linii 66
Być może w niedługiej przyszłości swoje trasy zmienią autobusowe linie 66 i 68. Łódzki samorząd zapowiedział bowiem rozszerzenie siatki połączeń komunikacji miejskiej o osiedla Smuslko i Łagiewniki. Trwa proces konsultacji możliwych do wprowadzenia rozwiązań z radami osiedli.

Rozpoczęły się dostawy nowych autobusów klasy mini dostarczanych łódzkiemu MPK przez Isuzu. Zwiększenie floty najmniejszych pojazdów przewoźnika ma docelowo pozwolić na rozszerzenie siatki połączeń na liniach peryferyjnych i osiedlowych. Jest to zgodne z założeniami dużej reformy komunikacji miejskiej wprowadzonej w kwietniu 2017 r.

Autobusy dotrą na Smulsko i w głąb Łagiewnik

Miasto zapowiedziało wówczas, że skróci odległość dojścia do najbliższego przystanku na szeregu obszarów. Połączenia pojawiły się m.in. na ul. Bednarskiej na Górnej, na osiedlu Żubardź na Bałutach czy na ul. Franciszkańskiej łączącej centrum miasta z Marysinem. Później uruchomiona została zaś trasa oznaczona symbolem B, która pozwala dotrzeć na przemysłową część Olechowa. W najbliższych miesiącach sieć komunikacyjna ma zostać uzupełniona w kolejnych lokalizacjach.

Opisywany już na naszych łamach raport z badań Vox Populi, który opublikował niedawno Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, wskazuje, że linie obsługiwane najmniej pojemnym taborem pojawią się w pierwszej kolejności na Smulsku i w Łagiewnikach. Pierwsze ze wspomnianych osiedli sąsiaduje z Retkinią, w odróżnieniu od tego blokowiska jego zabudowa składa się jednak głównie z domków jednorodzinnych. Drugi z wzmiankowanych rejonów łączy się z największym w aglomeracji kompleksem leśnym, który oddziela Łódź i Zgierz. Przecinają go autobusy linii 51, 61 i 66, obsługując jednak przy tym wyłącznie główne ulice.

Drugą linię uzyska Dobra-Nowiny?

Plany te potwierdza Zarząd Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi. – Jeśli chodzi o obsługę komunikacyjną Smulska i Łagiewnik, to jesteśmy w trakcie analiz oraz rozmów z radami osiedli. Chcemy wspólnie z mieszkańcami wypracować jak najlepsze rozwiązania – mówi Piotr Wasiak z ZIM.

– Rozważane jest m.in. puszczenie linii 68 przez osiedle [Smulsko], aby zmniejszyć odległość do przystanków, oraz wydłużenie linii 66 do Dobrej-Nowin – mówi nasz rozmówca. Do wspomnianej wsi docierają dziś już autobusy linii 60C. – Ostateczne decyzje nie zostały jednak jeszcze podjęte – zaznacza przedstawiciel łódzkiego samorządu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Jelcze Vero zostaną na dłużej

Komunikacja

Łódź: Jelcze Vero zostaną na dłużej

Kasper Fiszer 18 stycznia 2019

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Komunikacja

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Kasper Fiszer 08 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5