Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę studium tramwaju w stronę Konstantynowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-19 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź wybrała wykonawcę studium tramwaju w stronę Konstantynowa
fot. Google Street Map
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na studium wykonalności dla modernizacji ok. 3 km trasy tramwajowej w ciągu Konstantynowskiej d pętli Zdrowie do granicy miasta z Konstantynowem Łódzkim, gdzie tramwaje nie jeżdżą już od ponad roku. O zamówienie ubiegało się pięć podmiotów.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium wykonalności wraz z wymaganymi załącznikami do złożenia wniosku o dofinansowanie dla projektu kompleksowej modernizacji linii tramwajowej w ul. Konstantynowskiej na odcinku od pętli tramwajowej Zdrowie do granic miasta. Zakres zamówienia obejmuje ok. 3 km trasy. Zadaniem wykonawcy, oprócz samego studium, będzie opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Inwestycja miałaby być finansowana w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020. Więcej o założeniach inwestycji pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął w połowie kwietnia. W sumie wystartowało pięć firm z ofertami od 859 tys. zł brutto do 1,292 mln zł brutto. W budżecie określonym na kwotę 900 tys. zł zmieścił się tylko jeden. W poniedziałek (18 maja) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Ostatecznie wygrała firma DS Consulting z Gdańska z ceną 1,070 mln zł brutto i aż siedmioma latami gwarancji. Przedmiot zamówienia miałby zostać zrealizowany do końca października 2020 r.

W marcu 2019 r. został wstrzymany ruch tramwajów do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Wkrótce też dojazd straciła zajezdnia tramwajów zabytkowych na Brusie. Zdemontowana została sieć trakcyjna. Przetargu na projekt remontu i wykonanie prac, zapowiadanego na I kwartał tego roku, wciąż nie ogłosił Konstantynów Łódzki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5