Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę studium tramwaju do Centrum Zdrowia Matki Polki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź wybrała wykonawcę studium tramwaju do Centrum Zdrowia Matki Polki
fot. HuBar, lic. CC BY-SA 2.5, Wikimedia commons
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy linii tramwajowej od pętli Chojny Kurczaki do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Opracowanie będzie gotowe w ciągu roku, licząc od zawarcia umowy.

Jak podaje ZIM, celem opracowania jest wielokryterialna analiza możliwości i uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i środowiskowych określonych wariantów budowy nowej linii tramwajowej w celu lepszego skomunikowania szpitala ICZMP. Studium będzie stanowić podstawę do przeprowadzenia postępowania na wybór wykonawcy programu funkcjonalno-użytkowego, uzyskania decyzji środowiskowej oraz decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Przewidziano trzy możliwe warianty przebiegu. O szczegółach piszemy tutaj.

Termin składania ofert minął 27 stycznia. Wystartowało pięć firm z ofertami na kwoty od 1,770 mln zł brutto do 6,642 mln zł przy budżecie wynoszącym 2,5 mln zł brutto. Dziś (16 lutego) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Dwie oferty zostały odrzucone, w tym najtańsza. Wygrała firma Databout z ofertą na kwotę 2,054 mln zł brutto, pokonując konkurencję w kryterium ceny.

Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaproponowało władzom Łodzi wykorzystanie na realizację inwestycji dofinansowania z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” (dla prac projektowych) i z zaplanowanego na okres programowania 2021-2027 programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko”. O szczegółach piszemy tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5