Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę remontu wiaduktu i torowiska na Przybyszewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-27 18:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź wybrała wykonawcę remontu wiaduktu i torowiska na Przybyszewskiego
fot. UMŁ
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na budowę nowych wiaduktów drogowych i tramwajowego w ciągu Przybyszewskiego wraz z przebudową torowiska tramwajowego w kierunku wschodnim – do ul. Lodowej. Roboty mają zakończyć się w połowie 2023 r.

Przedmiotem zamówienia jest budowa nowych wiaduktów drogowych i tramwajowych w ciągu Przybyszewskiego nad linią kolejową nr 540 Łódź Chojny – Łódź Zarzew. W skład zamówienia wchodzi też remont torowiska tramwajowego na półkilometrowym odcinku od wiaduktów do ul. Lodowej. Na wiadukcie przewidziano zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe. Powstaną też widny i schody oraz parking przesiadkowy – z myślą o przyszłym węźle przesiadkowym na kolej. Przystanek Łódź Zarzew planowany jest we współpracy z PKP PLK.

Przed połowa maja minął termin składania ofert. Wystartowało osiem firm z ofertami od 107,5 do 161,1 mln zł brutto. Budżet określony został na kwotę 97,997 mln zł. Przeprowadzono aukcję elektroniczną.

Dzisiaj (27 lipca) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, które zeszło z ceną ze 107,5 mln zł do 86,7 mln zł brutto. Zamówienie ma zostać wykonane do 29 maja 2023 r.

Niedawno miasto otrzymało dotację na realizację tej inwestycji wraz z przebudową dalszego odcinka ulicy i torowiska, objętego nowo ogłoszonym przetargiem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Przebudowa Przybyszewskiego z pomocą marszałka

Prawo & Finanse

Łódź: Przebudowa Przybyszewskiego z pomocą marszałka

Roman Czubiński 24 lipca 2021

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 23 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5