Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-23 15:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego
mat. UM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi postanowił dopłacić i rozstrzygnął przetarg na przebudowę nieczynnego torowiska tramwajowego wzdłuż Wojska Polskiego i Strykowskiej. Przetarg wygrała firma Torpol.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury. Przetarg obejmuje też przebudowę sieci wodociągowej. Opcją objęte są projekt i budowa krańca dla taboru dwukierunkowego za istniejącą pętlą, przewidzianą do likwidacji – opcja zostanie uruchomiona w przypadku fiaska innego postępowania na przedłużenie trasy do nowo planowanej pętli przy przystanku kolejowym ŁKA Łódź – Marysin (co jest prawdopodobne, gdyż tutaj oferty okazały się drogie). Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

W kwietniu minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy z ofertami na kwoty od 141,140 mln zł do 241,782 mln zł brutto pry budżecie zamawiającego, który określono na 90,554 mln zł brutto. Ostatecznie dzisiaj (23 lipca) wygrał poznański Torpol. Firma zaproponowała pierwotnie 141,140 mln zł, w tym 137,639 mln zł na zadanie podstawowe, ale po aukcji elektronicznej zeszła z ceną do 133,6 mln zł, w tym 130,4 mln zł na zadanie podstawowe.

Wykonawcy zaoferowali zrealizowanie zamówienia do końca maja 2023 r. Trasa tramwajowa na Doły jest jedną z kilu w Łodzi, na których wstrzymano ruch z powodu złego stanu torowiska. Tramwaje nie jeżdżą tu od 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5