Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź wybrała wykonawcę dalszego odcinka torów w al. Rydza-Śmigłego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-06-2022
Ostatnia modyfikacja:
25-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź wybrała wykonawcę dalszego odcinka torów w al. Rydza-Śmigłego
mat. UM Łódź
Łódź kontynuuje unijny program przebudowy torowisk tramwajowych. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę dalszego, ok. kilometrowego odcinka trasy w ciągu al. Śmigłego-Rydza na odcinku od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego.

Przedmiotem zamówienia, prowadzonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich, jest przebudowa ok. kilometrowego odcinka linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza od ul. Przybyszewskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Dąbrowskiego (bez skrzyżowania). Przebudowane zostaną układ drogowy i podstacje Wacława i Zapolska.

W sumie przewidziano przebudowę 2645,43 metrów toru pojedynczego wraz z rozjazdami na skrzyżowaniu z Przybyszewskiego. Torowisko znajduje się w pasie dzielącym jezdnie. Słupy stojące między dwoma torami zostaną zastąpione słupami oświetleniowo-trakcyjnymi po zewnętrznej stronie torowiska. Dla jezdni przewidziano wymianę nawierzchni bitumicznej z miejscowymi naprawami podbudowy.

Termin składania ofert minął w I połowie kwietnia. Wystartowały trzy podmioty z ofertami na kwoty od 85,632 mln zł do 112,445 mln zł. To więcej niż zakładał budżet, określony na 63,8 mln zł brutto, ale Łódź zdecydowała się dopłacić. Dziś (9 czerwca) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrało lokalne konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK-Łódź, które złożyło najkorzystniejszą cenowo ofertę.

Teraz wynik musi się uprawomocnić. Na realizację przeznaczono 10 miesięcy. Inwestor planuje, że wykonawcę na placu budowy zobaczymy w IV kwartale tego roku.


mat. ZIM
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5