Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Wciąż mniej pociągów na Olechów. Co z autobusem dowozowym?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-05-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Wciąż mniej pociągów na Olechów. Co z autobusem dowozowym?
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA z Łodzi-Chojen do Łodzi-Widzewa
Łódzka Kolej Aglomeracyjna nie przywróci do końca miesiąca połączeń na łódzki Olechów. Czy po epidemii uruchomione zostaną zapowiadane wcześniej autobusy łączące przystanek przy wiadukcie z zakładami pracy? Na razie przewoźnik nie udziela na ten temat konkretnych informacji. Bez skomunikowania oferta kolei może zaś nie okazać się wystarczająco atrakcyjna.

Kolej regionalna w województwie łódzkim w okresie pandemii koronawirusa funkcjonowała w bardzo ograniczonym zakresie. Najważniejszy przewoźnik – Łódzka Kolej Aglomeracyjna – zredukował liczbę kursów na każdej z obsługiwanych przez siebie tras. Zdecydowanie największe cięcia dotyczyły otwartego w grudniu zeszłego roku połączenia miejskiego z Łodzi-Chojen do Łodzi-Widzewa przez Olechów.

Polregio wznowiło przewozy, ŁKA wciąż nie

Z rozkładu jazdy wypadły bowiem wszystkie kursy. Równolegle znakomitą większość zatrzymujących się na olechowskich przystankach pociągów odwołało Polregio. Dojazd do zakładów przemysłowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie dużej stacji towarowej, w obrębie której funkcjonują trzy przystanki pasażerskie – Olechów Wschód, Olechów Zachód i Olechów Wiadukt, był niemożliwy.

Sytuacja powoli się normuje i Polregio częściowo wznowiło obsługę trasy. Na razie liczba kursów jest jednak ograniczona do zaledwie dwóch (oba w kierunku Łodzi-Widzewar. Wciąż nie są natomiast realizowane połączenia ŁKA. – Pociągi obsługujące przystanek osobowy Łódź-Olechów Wiadukt mają ograniczony termin kursowania do 31 maja 2020 r. – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Według aktualnych planów wrócą więc na trasę wraz z początkiem czerwca.

Czy wkrótce pojawią się autobusy dowozowe do zakładów pracy?

Do czasu wybuchu epidemii nie uruchomiono zapowiadanego skomunikowania kolejowo-autobusowego na przystanku przy wiadukcie. Autobusy miały odbierać stamtąd pasażerów ŁKA i dowozić ich do pobliskich, ale jednak nieco oddalonych zakładów. Czy system ten zafunkcjonuje w nowej rzeczywistości?

– O rozwiązaniach dotyczących skomunikowania pociągów z autobusami będziemy informować po wznowieniu obsługi przystanku Łódź-Olechów Wiadukt – zapowiada Joanna Osińska. Niewątpliwie pojawienie się możliwości kontynuowania podróży pod drzwi miejsca pracy znacząco zwiększyłaby atrakcyjność oferty kolei. Z obserwacji naszej redakcji wynika, że w pierwszym okresie po uruchomieniu przewozów zainteresowanie pociągami było umiarkowane.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie

Komunikacja

Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie

Kasper Fiszer 30 stycznia 2020

Łódź: Nowe przystanki ŁKA w III kwartale tego roku

Komunikacja

Łódź: Nowe przystanki ŁKA w III kwartale tego roku

Kasper Fiszer 28 stycznia 2020

Łódź: Trwa remont przystanków kolejowych na Olechowie

Komunikacja

Łódź: Trwa remont przystanków kolejowych na Olechowie

Kasper Fiszer 15 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5