Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Wciąż bez miejskich pociągów na Olechów i aglomeracyjnych do Zgierza

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-06-01 09:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Wciąż bez miejskich pociągów na Olechów i aglomeracyjnych do Zgierza
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA z Łodzi do Zgierza
Łódzka Kolej Aglomeracyjna utrzymała wiele ograniczeń w rozkładzie jazdy wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Nie kursują wszystkie pociągi na łódzki Olechów. Odwołana jest także większość połączeń na trasie Łódź-Widzew – Zgierz.

Inaczej niż Polregio, które przywróciło już większość kursów realizowanych w regionie łódzkim, Łódzka Kolej Aglomeracyjna utrzymała duże redukcje związane z epidemią koronawirusa. Ograniczenia zostały przedłużone do 13 czerwca. Na szlakach województwa łódzkiego mniej pociągów będzie więc kursować przynajmniej do czasu wprowadzenia kolejnej tzw. korekty rozkładu jazdy – pakietu zmian obejmującego wszystkie linie kolejowe w kraju.

Duże ograniczenia w samej Łodzi

– ŁKA przedłuża zawieszenia połączeń ze względu na stan epidemii i spadek liczby pasażerów – tłumaczy Joanna Osińska, rzecznik prasowy przewoźnika. Lista odwołań jest długa: np. na aglomeracyjnej trasie ze Zgierza przez Łódź-Stoki do Łodzi-Widzewa nie kursuje aż dziewięć par pociągów (w tym część w wydłużonej relacji do Łodzi Fabrycznej). W rozkładzie jazdy pozostały zaledwie cztery pary.

Największe cięcia dotyczą jednak innej trasy o charakterze miejskim. Choć wstępnie zapowiadano przywrócenie kursów na łódzki Olechów wraz z początkiem czerwca, trasa z Łodzi-Chojen do Łodzi-Widzewa wciąż nie jest przez ŁKA obsługiwana w ogóle (kursują tamtędy tylko dwa pociągi Polregio). Sporo zmian wprowadzono też na liniach o charakterze regionalnym.

Cięcia na wszystkich trasach regionu

Z rozkładu jazdy wypadło piętnaście pociągów kursujących z Łodzi do Skierniewic i z powrotem (osiem w stronę Łodzi i siedem w kierunku przeciwnym). O dziewięć zmniejszyła się liczba połączeń do i z Tomaszowa Mazowieckiego, siedemnaście kursów mniej realizowanych jest na linii z Łodzi do Łowicza. Dwanaście połączeń ubyło natomiast z grafiku kursów na linii kutnowskiej.

Odwołano też trzy pary weekendowych „sprinterów” do Warszawy i jedną parę połączeń do Piotrkowa Trybunalskiego. Nieco mniej kursów realizowanych jest pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem na trasie przez Łódź Kaliską, utrzymana została także zmieniona organizacja ruchu na linii sieradzkiej. Część pociągów zastąpiono tam autobusami. Redukcje nie ominęły również linii Skierniewice – Łowicz – Kutno.

Wracają kolejne autobusy regionalne

Do normalnych rozkładów jazdy stopniowo wracają natomiast autobusowi przewoźnicy regionalni. Od dziś zwiększyła się o jedną parę liczba kursów na trasie z Łodzi do Wielunia. Połączenie obsługuje PKS Wieluń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie

Komunikacja

Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie

Kasper Fiszer 30 stycznia 2020

Łódź: Nowe przystanki ŁKA w III kwartale tego roku

Komunikacja

Łódź: Nowe przystanki ŁKA w III kwartale tego roku

Kasper Fiszer 28 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5