Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódź: Wadliwa oferta na projekt przebudowy tramwaju na Północnej. Przetarg unieważniony

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-25 17:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Wadliwa oferta na projekt przebudowy tramwaju na Północnej. Przetarg unieważniony
fot. Kasper Fiszer
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi unieważnił właśnie przetarg na wykonanie projektu przebudowy trasy tramwajowej w ciągu Ogrodowej i Północnej wraz z dawną krańcówką tramwajów podmiejskich. Okazało się, że jedna oferta została złożona wadliwe (bez możliwości odczytu), a druga przewyższa budżet zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji na rozbudowę układu torowo-drogowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej wraz z przebudową pętli tramwajowej przy ul. Północnej i budową płyty odciążającej nad kanałem rzeki Łódki. Przewidziano dodatkowe rozjazdy umożliwiające zjazd z ul. Nowomiejskiej w ul. Północną (w kierunku ul. Kilińskiego) oraz dla zjeżdżających z ul. Północnej w ul. Nowomiejską (w kierunku Pl. Wolności).

Wcześniej Łódź rozpisywała już przetarg na to zadanie w formule projektuj i buduj. W zeszłym roku miasto wybrało ofertę złożoną przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane KEMY, Larkbud i Progreg Infracity z Łodzi, opiewającą na kwotę 49,8 mln zł brutto. Pod koniec października zamawiający poprosił wykonawcę o przedłużenie terminu związania ofertą do stycznia 2019 r. Konsorcjum takiej zgody nie złożyło w wymaganym terminie, co wymuszało unieważnienie postępowania.

Również i nowe postępowanie kończy się fiaskiem. Wpłynęły dwie oferty. Eco – Invest zaproponował 1,6 mln zł brutto przy budżecie zamawiającego opiewającym na kwotę 989 tys. zł brutto. Drugiej oferty, złożonej przez Progreg, nie udało się odczytać. Jak się okazało, Progreg – składając ofertę przez platformę ePUAP – zaszyfrował ofertę niewłaściwym kluczem, do innego postępowania – na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji zajezdni. Urząd Zamówień Publicznych potwierdził, że w tej sytuacji nie ma możliwości odszyfrowania i odczytania oferty.

W grze pozostawała więc tylko jedna oferta, ale zamawiający stwierdził, że znacznie przekracza ona kwotę zabezpieczoną na realizację zamówienia. W związku z tym postępowanie zostało unieważnione.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Jaki kształt pętli Północna po remoncie?

Komunikacja

Łódź: Jaki kształt pętli Północna po remoncie?

Kasper Fiszer 21 marca 2019

Łódź: Zebra na Północnej – czy był sens jej malowania?

Przestrzeń

Łódź: Zebra na Północnej – czy był sens jej malowania?

Kasper Fiszer 31 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5