Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: W wakacje remont Gdańskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-06-27 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: W wakacje remont Gdańskiej
fot. Roman CzubińskiTramwaj na ul. Gdańskiej
W najbliższą sobotę pracownicy łódzkiego MPK zaczną wymieniać tory między Zieloną a Kopernika. Prace będą koordynowane z przebudową Kopernika na odcinku do Żeromskiego. Zastosowanie nowego sposobu mocowania szyn ma wyeliminować wybrzuszanie szyn w upalne dni.

Wykonane w latach 90. torowisko w tzw. płycie węgierskiej jest już mocno zużyte. Podczas remontu zostaną wymienione płyty betonowe i szyny. – Zastosujemy konstrukcję nowocześniejszą, niż obecnie wykorzystywana. Zmieni się sposób mocowania szyn w płycie: zamiast gumy zastosujemy zalewkę na bazie poliuretanów, znaną już z wykonanego w 2013 r. pasa autobusowo-tramwajowego na ul. Przybyszewskiego – mówi Bartłomiej Kopias z Zakładu Torów i Sieci MPK. Torowisko ma stać się dzięki temu trwalsze. Przewoźnikowi zależy szczególnie na wyeliminowaniu problemu szyn odkształcających się i wybijających w górę z powodu wydłużania się podczas upałów. Ul. Gdańska to jeden z dwóch punktów na łódzkiej sieci, w których często zdarzają się takie awarie (drugim jest ul. Narutowicza).

Na jezdni Kopernika pojawi się poza tym nowa nakładka asfaltowa. Prace będą kosztowały ok. 4 mln zł. Na początku torowcy zajmą się odcinkiem Gdańskiej między Zieloną a Struga, potem prace będą przesuwały się dalej na południe i zachód.

Termin remontu nie został wybrany przypadkowo: w wakacje znaczenie linii 12, 15 i 17 zmniejsza się z powodu przerwy w zajęciach na uczelniach. Do października prace mają być już ukończone. Na okres około trzech miesięcy zmianie ulegną trasy linii 12B, 15 i 17. - Linia 12A z Retkini na Radiostację na okres wakacji zostanie zawieszona. 12B od dworca Łódź Kaliska pojedzie prosto al. Mickiewicza przez przystanek przesiadkowy Piotrkowska Centrum, by przez ul. Kilińskiego, al. Grohmanów i Tramwajową włączyć się w stałą trasę w ul. Narutowicza – informuje rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski. Co ciekawe, w przeciwnym kierunku dwunastka pojedzie już prosto ul. Narutowicza, skręcając dopiero w ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Warto zauważyć, że będzie to pierwszy przypadek wykorzystania podczas planowego objazdu łuków relacji północ – zachód na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego – Kilińskiego, dobudowanych przy okazji modernizacji Trasy W-Z.

Linia 15 z pętli Kurczaki dojedzie do skrzyżowania Żeromskiego z Kopernika, po czym skręci w tą ostatnią w lewo i dojedzie do pętli Karolew. Obsługę północnej części trasy piętnastki zapewni linia 17, która z Telefonicznej przez Plac Wolności dojedzie na Koziny, zastępując również zawieszoną na czas wakacji linię 7.

Komunikację zastępczą zapewnią linie autobusowe 59 i 73 (ta druga tylko w dni robocze) z Radogoszcza, wydłużone do skrzyżowania Żeromskiego – Mickiewicza. Na południe pojadą ul. Wólczańską, by powrócić Żeromskiego aż do Próchnika. Obie linie autobusowe mają kursować w godzinach szczytu co 12, a poza nimi – co 20 minut.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Spada częstotliwość tramwajów

Komunikacja

Łódź: Spada częstotliwość tramwajów

Kasper Fiszer 26 czerwca 2017

Łódź: MPK zadowolone z testów NF6D, ale planuje przeróbki

Komunikacja

Łódź: MPK zadowolone z testów NF6D, ale planuje przeróbki

Roman Czubiński 25 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5