Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Łódź: W tym roku rozpoczęcie czterech inwestycji rowerowych

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-06-10 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: W tym roku rozpoczęcie czterech inwestycji rowerowych
fot. Roman Czubiński
Korzystając ze zwiększonej wartości budżetu na inwestycje rowerowe (środki przesunięto z niedoszłego drugiego etapu rozbudowy Łódzkiego Roweru Publicznego), łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosi kolejny przetarg. Oprócz zapowiadanego już wcześniej uzupełniania przejazdów na rondach i budowie wraz z modernizacją drogi na Radogoszcz zaplanowano także wymianę nawierzchni na innej popularnej trasie w północnej części miasta.

Umowy na dwie inwestycje są już podpisane. Pierwsza z nich to budowa dróg rowerowych przy Rondzie „Solidarności” łącznie z remontem chodników i przystanków wzdłuż ronda oraz z podłączeniem przez ul. Kopcińskiego do ul. Jaracza.

– Przy wszystkich przejściach dla pieszych zostaną wymalowane przejazdy, a sygnalizacja będzie przystosowana do ruchu rowerzystów – zapowiada wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec. Prace będą kosztowały 3,4 mln zł. Podczas ubiegłorocznej przebudowy ronda infrastruktury rowerowej nie uzupełniono. Miejscy urzędnicy tłumaczyli to brakiem projektu i późnym pojawieniem się w budżecie pieniędzy na przebudowę układu drogowego oraz remont torowiska.

Zdecydowanie mniejszy będzie zakres inwestycji na Rondzie Lotników Lwowskich. Będzie to uzupełnienie infrastruktury rowerowej o brakujące dziś elementy. – Wybudowaliśmy tam drogi rowerowe w różnych latach. Teraz chcemy je spiąć, wykonując niezbędne przejazdy – tłumaczy Mikołajec. W tym przypadku koszt będzie wynosił zaledwie 270 tys. zł.

Niebawem zostanie wybrany także wykonawca 3,5-kilometrowego odcinka DDR wzdłuż ul. Zgierskiej i Zachodniej. – Jesteśmy po otwarciu ofert, lada dzień ogłosimy wybór najkorzystniejszej – informuje wicedyrektor ZIM. Najtańsza z nich kosztuje 7,6 mln zł, czyli nieco więcej, niż kwota, którą przewidywano. – Wobec wzrostu cen materiałów budowlanych i robocizny nie jest to dla nas zaskoczeniem – komentuje Mikołajec.

Droga będzie zaczynała się na wysokości Manufaktury i prowadziła do ul. Julianowskiej. ZIM planuje poprowadzić ją „w miarę możliwości” po obu stronach jezdni. Na całym odcinku znajdzie się 5 osygnalizowanych przejazdów przez Zachodnią i Zgierską. – Także tu przebudujemy też infrastrukturę towarzyszącą, czyli chodniki, przystanki autobusowe i zatoki – zapewnia przedstawicielka ZIM.

Ostatnia planowana w tym roku inwestycja to przebudowa starej DDR z kostki wzdłuż ul. Łagiewnickiej i Sikorskiego. Modernizacja obejmie cały odcinek od Ronda Powstańców 1863 r. do Ronda Biłyka. Ogłoszenie przetargu ma nastąpić w tym roku, nie wiadomo jednak, czy również w tym terminie uda się rozpocząć prace budowlane. Kwota kosztorysowa ma zostać ujawniona dopiero po otwarciu ofert.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Budowa drogi rowerowej na Radogoszcz

Mobilność

Łódź: Budowa drogi rowerowej na Radogoszcz

Roman Czubiński 23 kwietnia 2018

Łódź: Więcej infrastruktury rowerowej na rondach

Mobilność

Łódź: Więcej infrastruktury rowerowej na rondach

Roman Czubiński 15 marca 2018

Łódzki Rower Publiczny: Nowy sezon z 5 stacjami sponsorskimi

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Nowy sezon z 5 stacjami sponsorskimi

Roman Czubiński 22 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5