Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: W niedzielę debiut podwykonawcy MPK na liniach do Zgierza i Ozorkowa

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-02-26 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: W niedzielę debiut podwykonawcy MPK na liniach do Zgierza i Ozorkowa
fot. Kasper FiszerAutobus zastępczy
Spore zmiany w obsłudze zastępczych linii autobusowych za zawieszone połączenia tramwajowe do miejscowości ościennych wejdą w życie w najbliższą niedzielę. MPK przejmie od MZK Pabianice obsługę Z41 do Pabianic. Równocześnie odda jednak BP Tourowi kursy do Zgierza i Ozorkowa.

W najbliższą niedzielę wejdą w życie spore zmiany dotyczące organizacji komunikacji do Pabianic. Kursowanie linii tramwajowej 41 zostanie całkowicie wstrzymane, a zastępcze połączenie Z41, które dziś funkcjonuje w relacji Pabianice – Ksawerów, będzie wydłużone do Łodzi. Równocześnie zmieni się przewoźnik obsługujący tę trasę. Dziś kursują tam autobusy MZK Pabianice. Spółka ta nie dysponuje jednak taborem przegubowym, a ten ma być niezbędny po przejęciu ruchu na dłuższym odcinku.

Od niedzieli MPK do Pabianic, BP Tour do Zgierza i Ozorkowa

Z usług podwykonawcy, którym dotychczas był Miejski Zakład Komunikacyjny Pabianice, nie będzie już korzystać MPK Łódź. – Do Pabianic pojedziemy własnymi autobusami – potwierdza Bartosz Stępień z Miejskiego Przedsięborstwa Komunikacyjnego – Łódź. W związku z tym, że już obecnie łódzkie przedsiębiorstwo zapewnia obsługę szeregu linii uruchomionych w zamian za inne zawieszone linie tramwajowe, konieczność wystawienia dodatkowych brygad mogłaby być dla firmy bardzo dużym wyzwaniem.

Równocześnie jednak MPK przestanie obsługiwać samodzielnie połączenia zastępcze do Zgierza i Ozorkowa. – 1 marca na liniach Z45 i Z46 zadebiutuje podwykonawca – potwierdza nasz rozmówca. Będzie nim spółka BP Tour, która wygrała ogłoszony niedawno przetarg na obsługę połączeń. Wkrótce ten sam przewoźnik ma przejąć także obsługę linii zastępczych do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Długa tradycja podwykonawstwa

W ostatnich latach MPK korzystało z usług całego szeregu podwykonawców. W latach 2007 – 2008, kiedy przebudowywana była trasa tzw. Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, po ulicach Łodzi jeździły niebieskie autobusy bydgoskiej firmy For-Bus. Równocześnie część zadań przejęło łódzkie PKS. Do 2017 r. na peryferyjnej linii 58 (w jej różnych wariantach) zobaczyć można było natomiast pojazdy należące do zgierskiego przedsiębiorstwa Koro.

Z usług podwykonawców korzystały także spółki Międzygminna Komunikacja Tramwajowa i Tramwaje Podmiejskie, które do 2012 r. wykonywały przewozy na liniach tramwajowych do Ozorkowa oraz do Konstantynowa i Lutomierska, a także na kilku liniach autobusowych. MKT w związku z koniecznością czasowego wstrzymania kursów linii 46 zleciło obsługę połączenia zastępczego Kris-Tourowi z Tuszyna. Dla TP regularnie kursowały natomiast autobusy Es-Ka-Esu z Łodzi, a także MZK Pabianice.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków. O tramwaju najłatwiej jest zapomnieć

Felietony i komentarze

Ozorków. O tramwaju najłatwiej jest zapomnieć

Kasper Fiszer 23 lutego 2020

Zgierz z umową na modernizację linii tramwajowej do Łodzi

Komunikacja

Zgierz z umową na modernizację linii tramwajowej do Łodzi

Kasper Fiszer 17 lutego 2020

Zgierz wybrał wykonawcę remontu torowiska tramwajowego

Przestrzeń

Zgierz wybrał wykonawcę remontu torowiska tramwajowego

Witold Urbanowicz 04 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5