Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź utwardza drogi gruntowe – część z opóźnieniem

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-12-06 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź utwardza drogi gruntowe – część z opóźnieniem
Droga gruntowa w Łodzifot. Urząd Miasta Łodzi
Z łódzkich osiedli znikają drogi nieutwardzone. Piaszczysta nawierzchnia stanowiła bowiem utrudnienie dla mieszkańców nie tylko w związku z problemami z przejazdem, ale i z tumanami kurzu wzbijającymi się w powietrze. Nie uda się zrealizować wszystkich tegorocznych planów w tym zakresie – na przyszły rok przeniesiona została inwestycja na ul. Chałubińskiego.

W Łodzi po latach prowadzenia remontów głównie na najważniejszych ciągach komunikacyjnych zmiany infrastrukturalne mają dotrzeć także na osiedla. Obok rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi równolegle toczą się więc gruntowne remonty mniejszych ulic w różnych częściach miasta. Obejmują one przede wszystkim utwardzenie szeregu dróg, na których dotychczas nie było asfaltu.

Kończą się remonty na Górnej, przygotowywane są na Sikawie

Wymiana nawierzchni realizowana jest w ramach koordynowanego przez Zarząd Inwestycji Miejskich „Programu dla Dzielnic”. Niemal zakończyły się już m.in. remonty czterech ulic na Górnej. Na Przestrzennej i Kurpińskiego pojawiła się grafitowa kostka brukowa. Astronomiczna i Pustynna zostały natomiast wyasfaltowane.

Kolejnym osiedlem, z którego zniknąć mają uciążliwe dla mieszkańców „gruntówki”, jest Sikawa położona w północno-wschodniej części miasta, na peryferiach dzielnicy Widzew. Do 1945 r. stanowiła osobną miejscowość. Długo po II wojnie światowej mimo administracyjnej przynależności do miasta osiedle utrzymywało swój wiejski charakter, a infrastruktura drogowa do dziś odbiega od ogólnołódzkich standardów.

Nie przewidziano konieczności połączenia kanałów deszczowych

Według pierwotnych planów jeszcze w tym roku prace miały zakończyć się m.in. na ul. Chałubińskiego. Tak się jednak nie stanie. – W ramach modernizacji tej ulicy należy wykonać kanał deszczowy. Po wyborze wykonawcy prac i przystąpieniu do przygotowania inwestycji zaszła konieczność włączenia kanału deszczowego z ul. Chałubińskiego w ul. Taterniczą, aby mógł on spełnić swoją rolę odbioru wody. Z tego powodu budowa zostanie zrealizowana w przyszłym roku wraz z pracami na ul. Taterniczej – tłumaczy nam Zarząd Inwestycji Miejskich pytany o przyczynę opóźnień.

– Nie chcemy, aby nieprzewidziane aspekty techniczne wpływały na dłuższy termin realizacji robót, a co za tym idzie – wydłużone trudności dla mieszkanców – czytamy w krótkim wyjaśnieniu przesłanym do naszej redakcji. – Wykorzystamy ten czas na wykonanie formalności i przystąpimy do kompleksowej przebudowy – zapewnia ZIM.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Fabryczna: Miasto rezygnuje z płyty postojowej

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Miasto rezygnuje z płyty postojowej

Kasper Fiszer 28 listopada 2018

Rewitalizacja Łodzi: Opóźnienia przez problemy z energetyką

Przestrzeń

Rewitalizacja Łodzi: Opóźnienia przez problemy z energetyką

Roman Czubiński 25 listopada 2018

Łódź: „Prostokątne” drzewa na Gdańskiej

Przestrzeń

Łódź: „Prostokątne” drzewa na Gdańskiej

Roman Czubiński 24 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5