Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Łódź: Unieważniony przetarg na rower publiczny. Kiedy uda się wybrać operatora?

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-07-30 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Unieważniony przetarg na rower publiczny. Kiedy uda się wybrać operatora?
fot. Nextbike
Znów nie udało się wybrać operatora Łódzkiego Roweru Publicznego. Zarząd Dróg i Transportu dopatrzył się błędów merytorycznych w jednej z ofert. Obie propozycje były poza tym zbyt drogie. Nie wiadomo, czy kolejny przetarg bez zmiany warunków przyniesie lepsze skutki – a czasu do rozpoczęcia przyszłorocznego sezonu jest coraz mniej.

Jak informowaliśmy po otwarciu ofert, w trzecim już przetargu na kolejną edycję Łódzkiego Roweru Publicznego zgłosili się ci sami oferenci, co w poprzedniej edycji (Homeport oraz konsorcjum Roovee z Orange Polska), składając propozycje powyżej kosztorysu. Łódzki Zarząd Dróg i Transportu chciał wydać na 4 pełne sezony obsługi systemu 22 mln zł. Oferta Homeport była droższa o 5 mln zł, a jego konkurenta – o 13 mln zł.

Władze miasta zdecydowały o unieważnieniu przetargu, powołując się jednak nie na zbyt wysokie ceny ofert, lecz na błędy merytoryczne w ofertach. – Kwota za dostawę sprzętu nie mogła przekroczyć 30% całej zaproponowanej kwoty za budowę i utrzymanie systemu. Był to warunek przetargu, którego jedna z firm nie spełniła – uściśla wicedyrektor ZDiT Maciej Sobieraj. Jeszcze podczas wakacji (ale nie wcześniej, niż po wymaganych przepisami 10 dniach) ma zostać ogłoszony kolejny, czwarty już przetarg. Jego warunki – według zapowiedzi – pozostaną bez zmian.

Zadaniem operatora będzie uruchomienie i obsługa w latach 2021-2024 systemu rowerów publicznych III lub IV generacji. Na początek, od 1 marca przyszłego roku, ma być dostępnych tylko 500 rowerów w 48 stacjach w strefie śródmiejskiej. Kolejny tysiąc rowerów i 102 stacje pojawią się 1 kwietnia. ZDiT zastrzega sobie możliwość złożenia zamówienia uzupełniającego do 50% wartości podstawowego kontraktu. Sezon wypożyczeń będzie kończył się 30 listopada.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5