Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łodź: Umowa na przebudowę Starego Rynku. Ekotarg, kawiarnie i co jeszcze?

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-01-19 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łodź: Umowa na przebudowę Starego Rynku. Ekotarg, kawiarnie i co jeszcze?
mat. prasowe
Łodź: Umowa na przebudowę Starego Rynku. Ekotarg, kawiarnie i co jeszcze?
Łodź: Umowa na przebudowę Starego Rynku. Ekotarg, kawiarnie i co jeszcze?
Łodź: Umowa na przebudowę Starego Rynku. Ekotarg, kawiarnie i co jeszcze?
Łodź: Umowa na przebudowę Starego Rynku. Ekotarg, kawiarnie i co jeszcze?
Miasto podpisało umowę na generalny remont Starego Rynku. Pierwszą ekipę na placu budowy mamy zobaczyć jeszcze w lutym.

– Przed nami start długo wyczekiwanej inwestycji. Podpisaliśmy umowę na przebudowę Starego Rynku na kwotę blisko 8 mln złotych. Ekipa budowlana pojawi się tu w ciągu najbliższych tygodni. Stary Rynek zmieni się w modne miejsce, na którym będą odbywały się różne atrakcje. To tu będą organizowane weekendowe giełdy kwiatowe, ekotargi oraz kiermasze książek. Nie zabraknie klimatycznych kawiarni oraz miejsc rodzinnych atrakcji. Bardzo się cieszę, że nasze inwestycje nie tylko poprawiają infrastrukturę, ale ożywiają zapomniane miejsca. Mocno kibicuję tej inwestycji i jestem przekonany, że w 2023 będzie to jedno z miejsc najczęściej odwiedzanych przez łodzian i turystów – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Przygotowania do przebudowy już trwają. Od około dwóch miesięcy Stary Rynek jest badany przez archeologów z Uniwersytetu Łódzkiego. Naukowcy szukają najstarszych śladów historii naszego miasta. Znaleźli już pozostałości po XIX-wiecznej studni, plomby tekstylne, monety i ceramikę. Znaleziska zostały zabezpieczone.

W ciągu najbliższych tygodni do badaczy dołączą pracownicy firmy, która przebuduje Stary Rynek. Miasto podpisało umowę z konsorcjum łódzkich firm: Concrete, Szadek, WIBUD oraz G&P na kwotę blisko 8 mln złotych. Pierwszą ekipę budowlaną zobaczymy jeszcze w lutym.

Wymieniona zostanie cała nawierzchnia i zlikwidowane stopnie. W centralnej części rynku, w poziomie posadzki, pojawią się dwie podświetlone fontanny. Po wschodniej i zachodniej stronie zaaranżowane zostaną zadaszone miejsca do handlu, a w pobliżu parku przewidziane jest miejsce na pawilon handlowy.

Od strony ul. Nowomiejskiej dosadzone zostaną drzewa – jesiony pensylwańskie i klony. Nie zabraknie także małej architektury. Będzie tu można odpocząć na jednej z kilkunastu ławek albo na drewnianych siedziskach zamontowanych na skrajach kwater otaczających drzewa.

Stary Rynek po generalnym remoncie zobaczymy pod koniec 2023 roku. Przebudowa Starego Rynku to jedna z prawie 120 inwestycji w programie rewitalizacji. W tym rejonie program obejmuje jeszcze m.in. rewaloryzację parku Staromiejskiego, remont ul. Północnej, Ogrodowej, Wolborskiej i Podrzecznej oraz przebudowę placu Wolności.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5