Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Ul. Skorupki będzie bardziej przyjazna

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-07-20 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Ul. Skorupki będzie bardziej przyjazna
Ul. Skorupki w Łodzifot. Roman Czubiński
Odcinek ul. Skorupki między Piotrkowską a Wólczańską zostanie przebudowany. W projekcie położono nacisk na rozwiązania przyjazne dla pieszych – ze względu na sąsiedztwo łódzkiej Archikatedry często odbywają się tu uroczystości kościelne. Jezdnia nie straci jednak historycznej nawierzchni z cegły klinkierowej.

Przebudowa rozpocznie się w najbliższych dniach i zakończy – według przewidywań władz miasta – w tym roku. Stara kostka klinkierowa z jezdni zostanie oczyszczona i ułożona na nowo, podobnie jak na ul. Roosevelta, Piramowicza czy fragmencie Jaracza. Znikną bariery wysokościowe w postaci krawężników, wysokich tu miejscami na kilkanaście centymetrów.

– Aby zlikwidować uciążliwości dla pieszych, przesuniemy latarnie z wąskich obecnie chodników do części przeznaczonej na miejsca parkingowe. Aby doświetlić ulicę, bliżej ul. Wólczańskiej dostawimy też dwie nowe latarnie. Wizerunek ulicy ulegnie poprawie, choć jej obecny charakter zostanie utrzymany – uzupełnia Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich. Zostaną również dostawione ławki oraz stojaki dla rowerów. Całości zmian dopełni wyniesione przejście dla pieszych i wyniesione skrzyżowanie z ul. Kostki. Docelowo cały plac pod łódzką Archikatedrą ma zostać zmodernizowany tak, by stał się przestrzenią publiczną wysokiej jakości.

– Z punktu widzenia seniorów obniżenie krawężników i ustawienie ławek będzie bardzo istotne. Łodzianie po sześćdziesiątce bardzo często zgłaszają takie zapotrzebowanie. Na zmianach w ul. Skorupki skorzystają jednak też inne grupy społeczne, takie jak rodzice z wózkami dziecięcymi czy osoby niepełnosprawne – przekonuje miejski rzecznik ds. seniorów Celina Maciejewska. Wyraża też nadzieję, że zastosowane na ul. Skorupki rozwiązania będą stanowiły początek przebudowy innych rejonów miasta, którego populacja coraz bardziej się starzeje. Odpowiednie rozwiązania w przestrzeni publicznej mogą zachęcać starszych łodzian do wychodzenia z domu i przeciwdziałać wykluczeniu.

Przy ulicy pojawi się zarówno dodatkowa zieleń niska, jak i 14 nowych wysokich drzew. Obecnie rosnące tu akacje nie będą wycinane bez potrzeby, choć może okazać się, że niektóre z nich są w złym stanie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5