Partner serwisu
Komunikacja

Łódź: Tylko jedna linia na Dworcu Północnym PKS

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
04-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Tylko jedna linia na Dworcu Północnym PKS
fot. Stefekburczymucha234, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Ostatni rok przyniósł dalszy regres oferty na Dworcu Północnym należącym do łódzkiego PKS. Aktualnie autobusy odjeżdżają stamtąd tylko w jednym kierunku. Od niedawna nie działa też kasa biletowa.

W ostatnich latach regularnie informowaliśmy na naszych łamach o stopniowym kurczeniu się oferty łódzkiego PKS w zakresie komunikacji pasażerskiej. Przewoźnik stopniowo likwidował swoje linie regionalne i międzywojewódzkie, by trzy lata temu wykreślić z rozkładu jazdy ostatnią parę kursów. Od tamtego czasu spółka skupia się na zarządzaniu swoimi nieruchomościami, wśród których są dwa dworce autobusowe: Kaliski w sąsiedztwie stacji kolejowej o tej samej nazwie i Północny w dzielnicy Bałuty.

Na dworcu nie da się kupić biletu

Zmniejsza się jednak także zainteresowanie innych przewoźników korzystaniem z tych obiektów. Jest to wyraźne zwłaszcza w przypadku mniejszego z dworców – Północnego. Od niedawna funkcjonuje on zresztą w praktyce jak zwykły przystanek powiększony o płytę postojową dla autobusów oczekujących na swój odjazd. Zlikwidowane zostało bowiem stanowisko dyżurnego ruchu, a tym samym zamknięto ostatni punkt sprzedaży biletów.

– Decyzja o likwidacji tego stanowiska została podyktowana warunkami ekonomicznymi (wzrost kosztów płac pracowników oraz utrzymania obiektu) – tłumaczy Marek Wiśniewski, wiceprezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łodzi. W ostatnim okresie pracy dyżurny odprawiał zresztą bardzo nieliczne kursy. Jak potwierdza właściciel obiektu, aktualnie odjazdy realizowane są już tylko w jednym kierunku.

Pozostała międzywojewódzka linia do Nowego Miasta

Ostatnią linią regularną rozpoczynającą się na dworcu przy ul. Smugowej jest połączenie do Nowego Miasta nad Pilicą (woj. mazowieckie) przez Brzeziny i Rawę Mazowiecką. Trasę obsługują małe firmy Nep-Pol z Dąbrowy k. Nowego Miasta oraz San Marco z Nowego Miasta nad Pilicą. Nie funkcjonuje już zaś np. linia do Koła (Blue Trans).

– Na dzień dzisiejszy nie planujemy zmian zagospodarowania dworca – powiedział nam przedstawiciel PKS. W obliczu bardzo małej oferty obiekt jest przy tym relatywnie spory. Znajdują się tam bowiem miejsca postojowe dla kilkunastu autobusów oraz kilka stanowisk odjazdowych wraz z nieczynną poczekalnią dla pasażerów.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5