Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Trwa przebudowa Pasażu Róży

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-12-15 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Trwa przebudowa Pasażu Róży
fot. ZIM ŁódźPrzebudowywany Pasaż Róży z lotu ptaka
W najpopularniejszym łódzkim pasażu trwają prace nad przebudową i wzbogaceniem o zieleń miejską. Efekt ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Pasaż Róży ma być nie tylko atrakcją turystyczną, ale także kameralną przestrzenią wypoczynku dla mieszkańców i wygodnym skrótem dla pieszych.

Jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Łodzi ma zostać przedłużona do ul. Zachodniej (do tej pory dojście w jej kierunku prowadziło przez zwykłe podwórko) i zyskać odnogę bezpośrednio do Placu Wolności. Nawierzchnia będzie w całości wykonana z płyt granitowych, nawiązujących do materiału zastosowanego na deptakowym odcinku Piotrkowskiej. Rozpoczęły się już prace brukarskie przy jej układaniu. Cały pasaż będzie jednoprzestrzenny – schody, które dotychczas trzeba było pokonać, aby dojść z Piotrkowskiej przez pasaż do Zachodniej, zostaną zastąpione pochylniami. Zmiana ta ma ułatwić pieszym oraz osobom niepełnosprawnym poruszanie się po kwartale.

Drugą ważną zmianą mają być nowe nasadzenia zieleni. W jej skład wejdzie 13 drzew (12 grusz drobnoowocowych i wiąz górski) oraz 1300 krzewów (w tym, zgodnie z nazwą pasażu, aż osiem odmian róż). Uzupełnieniem będą obsadzone pnączami pergole i „zielone ściany” z bluszczu na rusztowaniach. Zieleń będzie wyposażona w automatyczny system nawadniający.

Zaplanowano ustawienie w pasażu 33 ławek, 8 stojaków rowerowych i 3 podświetlanych gablot z informacjami o wydarzeniach w mieście. Na razie zakończyła się przebudowa instalacji sanitarnej, a układanie sieci elektrycznej dobiega końca. Wkrótce rozpocznie się ustawianie latarni. Równocześnie z pracami brukarskimi trwa sadzenie zieleni.

Wartość inwestycji to 5,95 mln zł. Z efektem przebudowy będzie współgrał inny projekt realizowany na sąsiedniej posesji: odnowienie budynków przy Zachodniej 56 wraz z podwórkiem. W jednym z nich znajdzie się mieszkanie chronione, w kolejnym – hostel o wysokim standardzie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Zaczyna się rozbudowa Pasażu Róży

Przestrzeń

Łódź: Zaczyna się rozbudowa Pasażu Róży

Roman Czubiński 08 sierpnia 2020

Łódź: Początek budowy pasażu przy Manufakturze

Przestrzeń

Łódź: Początek budowy pasażu przy Manufakturze

Roman Czubiński 17 maja 2020

Łódź: Pasaż Róży dotrze do placu Wolności

Przestrzeń

Łódź: Pasaż Róży dotrze do placu Wolności

Roman Czubiński 05 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5