Partner serwisu
Przestrzeń

Łódź: Trasa tramwajowa na Niższą z nowym wykonawcą

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ponownie rozstrzygnął przetarg na przebudowy końcowego odcinka torowiska wzdłuż al. Rydza-Śmigłego i Niższej. Tym razem, po odwołaniach, została wybrana oferta innego wykonawcy.

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę kolejnego odcinka ul. Rydza-Śmigłego – Niższa – od skrzyżowania z Dąbrowskiego do ul. Śląskiej. W zakres prac wchodzi też przebudowa wlotów ul Broniewskiego. Długość przebudowywanego odcinka to 1,1 km, a długość projektowanych torów wynosi 1567 mtp. Powstanie infrastruktura dla rowerów.

Oferty poznaliśmy jeszcze w grudniu. Wystartowało siedem firm z ofertami na kwoty od 76,427 mln zł do 103,977 mln zł. Żadna nie zmieściła się więc w budżecie określonym na 71,522 mln zł brutto. Ostatecznie Łódź dopłaciła i przed połową marca przetarg został rozstrzygnięty. Dwie oferty, złożone przez Balzolę i Trakcję, zostały odrzucone. Wygrał Strabag z trzecią najtańszą ofertą – na kwotę 83,049 mln zł. Od rozstrzygnięcia odwołały się jednak zarówno Trakcja, jak i Balzola – KIO nakazała przywrócenie ofert.

Teraz, 10 maja, postępowanie zostało ponownie rozstrzygnięte. Tym razem wygrała Trakcja, która złożyła najtańszą ofertę – na kwotę 76,427 mln zł. Teraz wybór musi się uprawomocnić.

Torowisko zostanie odbudowane w istniejącym śladzie – z zieloną zabudową poza przystankami, przejściami i przejazdami. Słupy trakcyjne zostaną ustawione po zewnętrznej stronie torowiska. Na skrzyżowaniu z Broniewskiego dokumentacja projektowa zakłada wyprowadzenie torów w kierunku zachodnim – z rozjazdami umożliwiającymi przejazd tramwajów we wszystkich relacjach (wstęp do budowy trasy tramwajowej w ul. Broniewskiego). Przystanki tramwajowe na skrzyżowaniu z Broniewskiego zostaną przeniesione na wylot skrzyżowań. Natomiast na pętli przy Śląskiej powstanie pętla autobusowo-tramwajowa z trzema torami postojowymi (obecnie są dwa). Autobusy będą wjeżdżać na torowisko w ul. Broniewskiego oraz przed pętlą Niższa.

Na realizację robót przeznaczono 17 miesięcy. Natomiast na przełomie II i III kwartału 2024 r. powinien ruszyć przetarg na budowę nowego torowiska w ul. Broniewskiego na odcinku od al. Śmigłego-Rydza do ul. Rzgowskiej. Inwestycja będzie realizowana od 2025 do 2027 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5