Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Tramwaje nie wrócą na Niższą. Stan torów zły, sieć skradziona

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-11-03 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Tramwaje nie wrócą na Niższą. Stan torów zły, sieć skradziona
fot. Kasper FiszerTramwaj na ul. Niższej
Kończy się remont torów tramwajowych na al. Śmigłego-Rydza pomiędzy al. Piłsudskiego a Przybyszewskiego. Mimo to tramwaje nie wrócą na ul. Niższą, dokąd w stałym układzie tras można było dojechać właśnie po al. Śmigłego-Rydza, Torowisko jest bowiem w złym stanie technicznym i nie nadaje się do eksploatacji. Wkrótce ma być remontowane, a na razie zniknęła znad niego sieć trakcyjna.

Kończy się opóźniony remont torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza. Nie oznacza to jednak przywrócenia ruchu tramwajowego do pętli Dąbrowa-Niższa znajdującej się u zbiegu ulic Niższej i Śląskiej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miasta wciąż będzie tam kursować autobus zastępczy. Od dłuższego czasu ten fragment łódzkiej sieci tramwajowej jest bowiem nieprzejezdny i nie zostanie udrożnony przed jego kompleksowym remontem, na który poczekamy jeszcze długie miesiące.

Miasto zgłasza kradzież na policję

Co więcej, znad nieczynnego torowiska zniknęła właśnie sieć trakcyjna. – Doszło tam do kradzieży trakcji – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Zostało to zgłoszone na policję – dodaje. Jednocześnie zapewnia, że plan kompleksowej modernizacji torowiska w al. Śmigłego-Rydza i Niższej w ramach szerszego programu „Tramwaj dla Łodzi” jest aktualny.

Po zakończeniu prac na odcinku al. Śmigłego-Rydza od al. Piłsudskiego do Przybyszewskiego remont ma być kontynuowany na kolejnych odcinkach. – Dla zapewnienia bezpośredniego dojazdu i zminimalizowania konieczności przesiadania się cała przewidziana do przebudowy trasa jest obsługiwana komunikacją zastępczą – stwierdza nasz rozmówca. Należy więc spodziewać się, że utrzymane zostanie kursowanie autobusu Z13.

Szereg tras wyłączonych z ruchu


Przypomnijmy, że odcinek do pętli Dąbrowa-Niższa nie jest jedynym, który pozostaje nieczynny, mimo że nie toczą się tam prace remontowe. Tramwajem nie dojedziemy również do pętli Koziny, Marysin-Warszawska, Dworzec Łódź-Chojny czy Zdrowie. Zamknięte są też fragmenty ul. Legionów i Kilińskiego oraz podmiejskie trasy do Ozorkowa, Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska

Od niedawna tramwaje nie kursują też na ul. Franciszkańskiej. Na większości odcinków tory zostały przynajmniej częściowo odcięte od sieci poprzez likwidację rozjazdów bądź pozostają punktowo zaasfaltowane. W ostatnich dniach doszło do próby kradzieży sieci górnej z terenu zajezdni Brus znajdującej się przy nieczynnej trasie do Konstantynowa Łódzkiego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Tramwaje pojadą Śmigłego-Rydza jeszcze później

Komunikacja

Łódź: Tramwaje pojadą Śmigłego-Rydza jeszcze później

Roman Czubiński 01 listopada 2021

Łódź: Kolejne ubytki torowe na zawieszonych liniach

Komunikacja

Łódź: Kolejne ubytki torowe na zawieszonych liniach

Roman Czubiński 30 października 2021

Dlaczego ostatni M6S nie został w Łodzi?

Komunikacja

Dlaczego ostatni M6S nie został w Łodzi?

Kasper Fiszer 31 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5