Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Tramwaj na Chojny ma wrócić za ponad rok

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
26-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Tramwaj na Chojny ma wrócić za ponad rok
fot. Kasper FiszerTramwaj na pętli Dworzec Łódź-Chojny
Realizacja robót na Przybyszewskiego, w tym na skrzyżowaniu z prostopadłej Kilińskiego, ma umożliwić wkrótce wznowienie obsługi odcinka do pętli położonej przy dworcu Łódź-Chojny. Inwestycja ma rozpocząć się w najbliższych tygodniach i potrwa około rok. W sumie tramwaje nie będą więc kursować po tym odcinku przez ok. dwa lata.

Przedłuża się czas wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Kilińskiego od Pomorskiej do Narutowicza. Przerwa związana jest z zawaleniem się kamienicy stojącej przy torowisku i z powstałym w wyniku tego sporem o możliwość wyburzenia jej pozostałej części. Groźba katastrofy budowlanej nie jest jednak jedyną przyczyną wstrzymania kursowania tramwajów po tej ulicy, bo na innym odcinku – od al. Piłsudskiego do pętli Dworzec Łódź-Chojny – komunikacja nie jest prowadzona z uwagi na fizyczne odcięcie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Przybyszewskiego.

Zbliża się start kolejnych robót na Przybyszewskiego

Znajdowało się ono w złym stanie technicznym, a dokonana w zeszłym roku awaryjna naprawa pozwoliła na dalsze prowadzenie ruchu tylko po prostopadłej do Kilińskiego ul. Przybyszewskiego. Długi odcinek biegnący przez centrum Łodzi został więc zamknięty, a na położonej nieco peryferyjnie pętli doszło nawet do kradzieży elementów sieci trakcyjnej. Łódzki samorząd zapewnia, że wkrótce przejezdność odcinka zostanie przywrócona, i podaje aktualny harmonogram prac.

Otwarcie ruchu ma nastąpić po zakończeniu realizacji prac na Przybyszewskiego pomiędzy Śmigłego-Rydza a Grabową. Wyłoniony został już wykonawca inwestycji – będzie nim konsorcjum Mosty – Budomal. – W tej chwili trwa uzyskiwanie uzgodnień. Start prac jest planowany w ciągu kilku najbliższych tygodni – mówi Małgorzata Loeffler, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi.

Duża liczba autobusów zastępczych problemem dla MPK

– Zakończenie prac planowane jest natomiast na koniec 2023 r. – stwierdza nasza rozmówczyni. Nie wskazuje ona natomiast na plany realizacji robót na samej ul. Kilińskiego, która będzie pozbawiona ruchu tramwajowego przez ok. dwa lata. Nie ulega wątpliwości, że infrastruktura ulegnie przez ten okres pewnej degradacji. Uzupełnień będzie wymagać choćby wspomniana sieć trakcyjna.

W zamian za zawieszone połączenia tramwajowe uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z1. Duża liczba takich połączeń jest przy tym bardzo wyraźnym problemem organizacyjnym. MPK przyznaje bowiem, że deficyt kierowców jest znacznie większy niż motorniczych. Niedawno przewoźnik oszacował liczbę wakatów wśród prowadzących autobusy na ok. 100.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5