Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Torowisko na Wojska Polskiego w złym stanie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-01-30 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Torowisko na Wojska Polskiego w złym stanie
Fot. Kasper FiszerPętla tramwajowa Doły
Choć w ostatnich latach stan tras tramwajowych w Łodzi uległ zauważalnej poprawie, wciąż istnieją odcinki, których remont jest sprawą pilną. Jednym z nich jrst odnoga biegnąca po ul. Wojska Polskiego do pętli Doły przy ul. Strykowskiej. Wciąż nie ma rozstrzygnięcia dotyczącego konkursu projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego miasto chciałoby pozyskać środki na niezbędną inwestycję.

Urząd Miasta Łodzi planuje zmodernizować torowisko na ul. Wojska Polskiego w dzielnicy Bałuty dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Konkursowy projekt nie został jednak wyłoniony do realizacji w ramach pierwszego rozstrzygnięcia. Samorząd regionalny chce, by Komisja Europejska pozwoliła na przesunięcie środków pomiędzy poszczególnymi zadaniami, by w ramach transportowego RPO dofinansować kolejne przedsięwzięcia, w tym to zgłoszone przez Łódź. Proces negocjacji w tej sprawie znacznie się jednak przeciąga.

Sytuacja nie jest tak pilna, jak na linii ozorkowskiej

Tymczasem otrzymujemy sygnały, że trasa prowadząca do pętli Doły (do niedawna funkcjonującej pod nazwą Strykowska) znajduje się w coraz gorszym stanie technicznym. Rodzi to obawy, że ruch tramwajowy – podobnie jak na liniach podmiejskich – może tam zostać zawieszony. – Stan sieci trakcyjnej w chwili obecnej nie wymusza jeszcze podjęcia aż tak pilnych działań jak w przypadku linii ozorkowskiej – uspokaja jednak Sebastian Grochala, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Nie oznacza to jednak, że sytuacja nie wymaga podjęcia żadnych działań. – Torowisko jest w złym stanie – przyznaje nasz rozmówca. – Znajduje się na liście tych, które w najbliższym czasie zostaną poddane przebudowie – przypomina (choć realizacja inwestycji w ramach RPO wciąż nie jest pewna). – Pracownicy Zakładu Torów i Sieci MPK-Łódź wykonują na nim bieżące naprawy awaryjne – zapewnia.

Był już przypadek zawieszenia ruchu w mieście

– Torowisko jest pod stałą kontrolą naszych służb – podsumowuje przedstawiciel MPK-Łódź, dodając przy tym, że niedawno wprowadzone zostały dodatkowe ograniczenia prędkości dla tramwajów. Obecnie czas przejazdu z krańca Doły do przystanku Wojska Polskiego – Franciszkańska, gdzie trasa łączy się z odnogą z pl. Kościelnego, wynosi 12 minut. Dla porównania w 1997 r. rozkład jazdy linii nr 1 zakładał, że pokonanie tego samego fragmentu zajmie jedynie 8 minut.

Miejska spółka przewozowa zapewnia, że na bieżąco monitoruje także stan sieci trakcyjnej i należycie ją konserwuje. Nie ulega jednak wątpliwości, że w najbliższym czasie konieczna będzie naprawa zdegradowanej infrastruktury. Przypomnijmy, że zdarzyła się już sytuacja awaryjnego wyłączenia z ruchu torowiska także na obszarze miasta. W 2009 r. z uwagi na katastrofalny stan torów skutkujący częstymi wykolejeniami wstrzymano przewozy na ul. Limanowskiego pomiędzy Zachodnią a al. Włókniarzy. Prace remontowe ruszyły dopiero dwa lata później.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Komunikacja

Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Kasper Fiszer 27 stycznia 2018

Ozorków: Cięcia w rozkładzie czy zawieszenie kursów?

Komunikacja

Ozorków: Cięcia w rozkładzie czy zawieszenie kursów?

Kasper Fiszer 26 stycznia 2018

Łódź: Awaria biletomatu – brak kary za jazdę bez biletu?

Prawo & Finanse

Łódź: Awaria biletomatu – brak kary za jazdę bez biletu?

Roman Czubiński 23 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5