Partnerzy serwisu:
Mobilność

Łódź testuje nowe rozwiązania ułatwiające planowanie podróży

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Łódź testuje nowe rozwiązania ułatwiające planowanie podróży
fot. UM Łódź
Zarząd Dróg i Transportu wprowadził i testuje nowa rozwiązania w systemie informacji pasażerskiej, które ułatwią podróżnym korzystanie z komunikacji miejskiej MPK Łódź.

Łódzki System Informacji Pasażerskiej wzbogacił się o kilka nowych rozwiązań przydatnych pasażerom. Pierwsze z nich możemy już zauważyć na Tablicach Informacji Pasażerskiej na przystankach. Obok numeru i kierunku linii, wyświetlany jest symbol wózka inwalidzkiego, który informuje, że przyjedzie niskopodłogowy pojazd. Jest to duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, ale również dla osób starszych czy rodziców z wózkiem dla dzieci. Pojawiło się również drugie cenne rozwiązanie w podróżowaniu MPK Łódź. W lewym dolnym rogu tablicy umieszczony jest zegar podający aktualny czas.

Informacje o MPK Łódź w aplikacji myBus

Kolejne rozwiązanie zostanie wprowadzone w aplikacji myBus. Program umożliwia sprawdzenie odjazdów z danego przystanku, położenie pojazdu na trasie oraz to, czy autobus lub tramwaj posiada klimatyzację, biletomat lub miejsce dla rowerów. Na mapie z przystankami pojawiły się już nowe punkty oznaczone kolorem niebieskim. To właśnie „węzły przesiadkowe”, które w chronologiczny sposób pokażą odjazdy pojazdów ze wszystkich przystanków w obrębie skrzyżowania. Ta funkcjonalność przyda się przy planowaniu przesiadki lub w sytuacji, gdy pasują nam w podróży dwie różne linie odjeżdżające z innych przystanków. Ta opcja ułatwi szybki wybór i podróż bez zbędnego czekania. Rozwiązanie jest w trakcie wdrażania.

Mapy z położeniem pojazdu będą dużym ułatwieniem

Testowane są również nowe rozwiązania w pojazdach. W kilku wybranych autobusach w trakcie testów jest możliwość wyświetlania komunikatu o planowanych zmianach czy też utrudnieniach. Pozwoli to dotrzeć z informacją do już podróżujących pasażerów. Informacje będą wyświetlane na wewnętrznych tablicach w pojazdach.

W planach jest również wprowadzenie map na bocznych tablicach, które będą informować o położeniu pojazdu, którym podróżujemy. Informacja nie tylko cenna dla osób spoza Łodzi, ale również przydatna do zorientowanie się, z którego przystanku będzie nam bliżej do celu podróży.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5