Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź szykuje się do umowy na zielony pl. Wolności. Zniknie rondo tramwajowe

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
01-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź szykuje się do umowy na zielony pl. Wolności. Zniknie rondo tramwajowe
fot. WU
W przyszłym tygodniu miasto podpisze umowę z generalnym wykonawcą na przebudowę placu Wolności. Firma może wejść na budowę już następnego dnia.

Nie ma już przeszkód, aby sfinalizować umowę na przebudowę placu Wolności. W drugim etapie postępowania, w wyniku aukcji, najkorzystniejsze warunki przedstawiła warszawska firma Trakcja. I to z nią za tydzień podpisana zostanie umowa na przebudowę placu.

– Od zeszłego roku czekaliśmy, aż dokumenty przetargowe przeanalizuje Urząd Zamówień Publicznych. Dokumenty wreszcie do nas wróciły i możemy podpisywać umowę. Wykonawca już następnego dnia może wchodzić na budowę. Jesteśmy gotowi – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Plac Wolności czeka zielona metamorfoza. – Po stronie ulicy Piotrkowskiej powstanie skwer, na którym będziemy mogli odpocząć w upalny dzień i skryć się w cieniu. Pod drzewami będą krzewy i trawniki, na których będzie można nawet rozłożyć koc – zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Po remoncie plac stanie się miejscem organizacji świątecznych jarmarków i miejskich wydarzeń. Organizację kiermaszów ułatwią przyłącza prądu, które zostaną zamontowane wokół placu.

Nie zabraknie też nowego oświetlenia, ławek, koszy, czy stojaków na rowery. Już teraz możemy podejrzeć jak będą wyglądały. Przy pl. Wolności dwa stanęły testowe modele siedzisk i każdy może je wypróbować. Zmian dopełni nowe wejście do podziemnego muzeum kanału Dętka oraz przeniesienie zdroju w okolicę Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego.

Spore zmiany czeka także organizacja ruchu na płycie dawnego rynku Nowego Miasta. Torowisko zostanie przeniesione na północną stronę, a przystanki tramwajowe zostaną zintegrowane z autobusowymi.

Przebudowa placu Wolności potrwa dwa lata. Wartość inwestycji to 35,5 mln zł.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5