Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Szybki remont skrzyżowania. W przyszłym roku – gruntowna przebudowa

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-03-10 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Szybki remont skrzyżowania. W przyszłym roku – gruntowna przebudowa
fot. UM Łódź
W marcu i kwietniu mieszkańcy Zarzewa, Dąbrowy i Kurczaków będą musieli zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Powodem będzie doraźny remont skrzyżowania Przybyszewskiego – Kilińskiego. Trasy linii tramwajowych zmienią się w tym czasie aż trzykrotnie.

W przyszłym roku ma rozpocząć się kompleksowa przebudowa całego skrzyżowania Przybyszewskiego – Kilińskiego (wraz z odcinkiem do pl. Reymonta), dofinansowana ze środków unijnych jako część programu „Tramwaj dla Łodzi”. Stan torowiska na skrzyżowaniu jest jednak dziś tak fatalny, że wkrótce może nastąpić awaryjne wstrzymanie ruchu tramwajów. Aby do tego nie dopuścić, władze Łodzi zdecydowały o przeprowadzeniu remontu doraźnego.

Remont rozpocznie się w najbliższą sobotę. W pierwszym etapie (od 13 marca do drugiej połowy miesiąca) tramwaje będą nadal kursowały Przybyszewskiego i Kilińskiego na wprost, nie będą jednak dostępne relacje skrętne. Linia 5, jadąc od strony północnej, nie będzie więc skręcała w prawo w Przybyszewskiego, lecz pojedzie prosto aż do Dąbrowskiego, by dojechać nią do Rzgowskiej. Innych zmian w układzie linii w tym okresie nie przewidziano.

W drugim etapie, w którym tramwaje nie będą mogły przejeżdżać prosto żadną z ulic, objazdy będą konieczne na większą skalę. Linia 5 dojedzie na Kurczaki przez al. Śmigłego-Rydza, mocno nadkładając trasy. Linia 6 zostanie zawieszona. Na Przybyszewskiego zastąpi ją kursująca dwa razy częściej siódemka, która jednak, zamiast przez Piotrkowską, będzie musiała dojeżdżać do al. Piłsudskiego przez Kilińskiego. Linia 1 zostanie wycofana z tego odcinka ulicy, jadąc z Helenówka na Radiostację. 14 natomiast ominie skrzyżowanie przez Plac Niepodległości i Rzgowską. Zastępcza linia autobusowa Z1 połączy pętlę przy dworcu Łódź Chojny z Placem Niepodległości.

Szczegóły trzeciego etapu, który ma obowiązywać jeszcze w kwietniu, pozostają na razie nieznane. Wiadomo tylko, że prace będą się wówczas toczyły po wschodniej stronie skrzyżowania, a tramwaje nie będą kursowały przez skrzyżowanie w żadnej relacji. – Etap ten potrwa kilkanaście dni. Przywrócenie kursowania tramwajów po ul. Przybyszewskiego nastąpi w kwietniu. Szczegóły tras zostaną przekazane w późniejszym terminie i uzależnione są od prac i zmian w komunikacji miejskiej, wynikających z budowy stacji [w rzeczywistości: przystanku przyp. RC] Łódź Śródmieście w tunelu średnicowym – głosi komunikat prasowy Urzędu Miasta.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5