Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Szersza oferta tańszych biletów

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-09-26 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Szersza oferta tańszych biletów
fot. MPK Łódź
Gimnazjaliści oraz dzieci w wieku od 4 do 6 lat będą kolejnymi grupami uprawnionymi do podróżowania po Łodzi środkami komunikacji miejskiej na biletach okresowych w niższych cenach. Przegłosowana przez Radę Miejską uchwała ma na celu wyrabianie u młodzieży przyjaznych środowisku i miastu nawyków komunikacyjnych. Koszty – według zapewnień przedstawicieli samorządu – stanowią jedynie drobny ułamek kwoty przeznaczanej w budżecie na finansowanie komunikacji miejskiej.

Nowa oferta będzie skierowana do uczniów gimnazjów i do dzieci od 4. do 6. roku życia (dla dzieci młodszych niż 4 lata przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne). Bilety miesięczne kosztują 10 zł, a roczne – 100 zł. Są ważne na wszystkich liniach dziennych i nocnych w strefie miejskiej.

– Staramy się przybliżać transport miejski wszystkim, także najmłodszym mieszkańcom. Koszt dla miejskiego budżetu to niecałe 800 tysięcy złotych rocznie, natomiast skutki powinny być bardzo wymierne – przekonuje dyrektor Biura Strategii UMŁ Tomasz Jakubiec. – Przyciągnięcie młodego pokolenia do komunikacji miejskiej, która jest przyszłością miast, szczególnie tych rewitalizujących się, jest koniecznością. Łódź potrzebuje efektywnych rozwiązań związanych z komunikacją miejską – uzupełnia.

– Chcemy, by dzieci uczyły się korzystania z komunikacji miejskiej od najmłodszych lat. Pokazujemy, że jest ono dużo tańsze od jazdy samochodem, a ponadto nie niesie ze sobą m. in. problemów z parkowaniem. Nie możemy jednak zaoferować prawie darmowych przejazdów wszystkim grupom młodzieży – tłumaczy dyrektor Departamentu Prezydenta w łódzkim Urzędzie Miasta Tomasz Piotrowski. Przynajmniej na razie nie planuje się rozszerzenia propozycji także na uczniów szkół ponadgimnazjalnych. – Oferta jest już szeroka, nie musimy się jej wstydzić – dodaje.

Jeśli urzędnikom uda się dotrzymać słowa, nowe Migawki (potoczne określenie łódzkiego biletu okresowego, a zarazem oficjalna nazwa jego nośnika) będzie można kupić już w październiku. Aby wyrobić sobie lub dziecku taki bilet, będzie trzeba okazać w punkcie sprzedaży biletów legitymację szkolną lub dokument świadczący o wieku dziecka.

Co stanie się z ofertą po zakończeniu likwidacji gimnazjów za dwa lata? – Jeszcze nie wiemy. Będziemy obserwować popyt na tańsze bilety i podejmować decyzje, gdy przyjdzie na to czas – zapowiada Piotrowski.

Nie jest to pierwszy krok związany z umożliwianiem poszczególnym grupom mieszkańców zakupu Migawek po preferencyjnych cenach. 1 września weszła w życie oferta tańszych biletów okresowych dla uczniów szkół podstawowych oraz seniorów. Do tej pory skorzystało z niej łącznie ponad 11 tysięcy osób, w tym ponad 4 tysiące uczniów. – Można więc mówić o dużym sukcesie sprzedażowym. Właśnie dlatego postanowiliśmy poszerzyć ofertę – mówi Piotrowski.

Według przedstawicieli UMŁ dużym sukcesem okazały się także promocyjne ceny Migawek dla łodzian po 60. roku życia – ok. 7 tysięcy nabywców to bardzo dobry wynik. Możliwość taniego podróżowania ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu przedstawicieli tej grupy. W przypadku biletów dla seniorów ceny Migawki miesięcznej i rocznej wynoszą odpowiednio 25 i 250 zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Złotówka za pierwszy przystanek? Od września próba na 10

Prawo & Finanse

Łódź: Złotówka za pierwszy przystanek? Od września próba na 10

Roman Czubiński 26 maja 2017

Łódź: Radni zdecydują o podwyżce cen biletów

Prawo & Finanse

Łódź: Radni zdecydują o podwyżce cen biletów

Roman Czubiński 27 stycznia 2017

Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

Komunikacja

Opole. Bilety okresowe będą ważne również w pociągach

jd/inf. pras. 23 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5