Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Sporo ofert na studium remontu torów tramwajowych do Konstantynowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-16 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Sporo ofert na studium remontu torów tramwajowych do Konstantynowa
fot. Kasper Fiszer
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył oferty w przetargu na studium wykonalności dla modernizacji ok. 3 km trasy tramwajowej w ciągu Konstantynowskiej od pętli Zdrowie do granicy miasta z Konstantynowem Łódzkim, gdzie tramwaje nie jeżdżą już od ponad roku. O zamówienie ubiega się pięć podmiotów.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium wykonalności wraz z wymaganymi załącznikami do złożenia wniosku o dofinansowanie dla projektu kompleksowej modernizacji linii tramwajowej w ul. Konstantynowskiej na odcinku od pętli tramwajowej Zdrowie do granic miasta. Zakres zamówienia obejmuje ok. 3 km trasy. Zadaniem wykonawcy, oprócz samego studium, będzie opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Inwestycja miałaby być finansowana w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020. Więcej o założeniach inwestycji pisaliśmy tutaj.

Kilka dni temu minął termin składania ofert. Wystartowało pięć podmiotów. W budżecie określonym równo na 900 tys. zł brutto zmieścił się jeden z nich – LPW Consulting z Katowic, które proponuje wykonanie usługi za 859 tys. zł brutto i pięć lat gwarancji. Wszyscy pozostali zaoferowali siedem lat gwarancji. Firma DS Consulting z Gdańska jest gotowa wykonać pracę za 1,070 mln zł brutto, WYG International z Warszawy – za 1,149 mln zł brutto, Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy – za 1,197 mln zł brutto, a krakowski Progreg – za 1,292 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (60%) oraz gwarancja i rękojmia na prace projektowe (40%). Przedmiot zamówienia miałby zostać zrealizowany do końca października 2020 r.

W marcu 2019 r. został wstrzymany ruch tramwajów do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Wkrótce też dojazd straciła zajezdnia tramwajów zabytkowych na Brusie. Zdemontowana została sieć trakcyjna. W najbliższym czasie przetarg na remont torowiska planuje Konstantynów Łódzki. Zamówienie będzie realizowane w formule projektuj i buduj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5