Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza znów z przełożonym terminem

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-10-19 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Śmigłego-Rydza znów z przełożonym terminem
fot. ZIM Łódź
Nie w sierpniu, ale w październiku przyszłego roku mają zakończyć się – według nowej wersji umowy – prace na al. Śmigłego-Rydza. Władze Łodzi pocieszają, że być może część opóźnienia uda się nadrobić. Od kilku miesięcy budowa toczy się jednak bez nadzoru autorskiego, którego nowy wykonawca ma dopiero zostać wybrany w przetargu.

Budowa weszła w zaawansowane stadium. Przyszły wiadukt wschodni ma już betonowe konstrukcje przyczółków i podpór. Między wiaduktami (na wysokości których torowisko będzie przebiegało w poziomie 0) a ul. Przybyszewskiego gotowe są już natomiast betonowe fundamenty pasa autobusowo-tramwajowego. W drugą stronę, do al. Piłsudskiego, trwają dopiero prace ziemne. Na odcinku do Milionowej rozebrano starą (lecz położoną nie tak dawno, bo w roku 2010) nawierzchnię jezdni. Wykonano też wiele prac towarzyszących, związanych np. z sieciami energetycznymi czy kanalizacją.

Jak przekonuje wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Renata Zatorska-Sytyk, obecnie prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem. W jego nowej wersji termin został jednak przesunięty po raz kolejny: dotychczas była mowa o roku opóźnienia, teraz – już o 14 miesiącach). Przypomnijmy, że początkowo inwestycja miała zakończyć się w sierpniu roku bieżącego. – Do chwili obecnej, z punktu widzenia rzeczowego i finansowego, wykonano 61% robot kontraktowych. Termin zakończenia prac został ustalony na październik 2021 r. – informuje Zatorska-Sytyk. Nie wyklucza jednak możliwości skrócenia inwestycji, choć zastrzega, że konkretne deklaracje będzie można składać po sezonie zimowym.

Tymczasem od czerwca budowa toczy się bez nadzoru autorskiego. Przed kilkoma dniami lokalne media poinformowały, że firma Progreg wycofała się z realizowania umowy na jego świadczenie. Powodem miały być właśnie wielomiesięczne opóźnienia w realizacji inwestycji. Obie strony negocjowały przedłużenie kontraktu, kością niezgody okazała się jednak wysokość wynagrodzenia. W odpowiedzi władze Łodzi zagroziły nałożeniem kary finansowej i ogłosiły przetarg na nowego wykonawcę nadzoru autorskiego (dziś ma nastąpić otwarcie ofert).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

Paryż testuje wodorowego Solarisa

Mobilność

Paryż testuje wodorowego Solarisa

22 października 2020

UITP: Transport publiczny jest odporny na COVID

Prawo & Finanse

UITP: Transport publiczny jest odporny na COVID

22 października 2020

Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii

Mobilność

Zrównoważona mobilność w Polsce i Szwajcarii

22 października 2020

Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice

Przestrzeń

Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice

22 października 2020

Zmiana warty w warszawskim ZTM. Wiesław Witek odchodzi

Prawo & Finanse

Zmiana warty w warszawskim ZTM. Wiesław Witek odchodzi

22 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5