Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza z aneksem. W październiku nareszcie koniec?

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-03-02 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Śmigłego-Rydza z aneksem. W październiku nareszcie koniec?
fot. Urząd Miasta Łodzi
Czas realizacji wydłuży się o niemal 16 miesięcy, a cena wzrośnie o prawie 25 mln zł – to najnowsze dane dla przebudowy odcinka al. Śmigłego-Rydza w Łodzi. Inwestycja, która miała zakończyć się latem 2020 r., trwa od 2,5 roku. Według raportu CUPT winę ponosi łódzki Urząd Miasta, który niewystarczająco dokładnie przygotował inwestycję przed jej rozpoczęciem.

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o aneksowaniu umowy na przebudowę al. Śmigłego-Rydza między al. Piłsudskiego a ul. Przybyszewskiego. Umowę zawarto 25 czerwca roku 2018. W myśl dokumentu wykonawca – Intercor – miał otrzymać od Urzędu Miasta Łodzi 55 508 210,42 zł netto. Prace (zburzenie wiaduktu i postawienie dwóch nowych w zmienionym kształcie, przebudowa torowiska na pas autobusowo-tramwajowy i zmiana jego niwelety, wymiana nawierzchni dwóch jezdni oraz działania towarzyszące) miały zakończyć się do 30 czerwca 2020 r.

Niestety, wkrótce po rozpoczęciu inwestycji okazało się, że grunt pod torowiskiem wymaga wzmocnienia. Władze miasta próbowały obarczyć winą za kolejne opóźnienia wykonawcę, jednak przeprowadzona przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych kontrola wykazała, że to inwestor nie dochował staranności podczas przygotowywania placu budowy. W efekcie termin kilkakrotnie przekładano, przez pewien czas budowa toczyła się ponadto bez nadzoru autorskiego. Według ostatnich, opublikowanych na początku lutego informacji w 2,5 roku po rozpoczęciu i 7 miesięcy po zakładanym terminie oddania do użytku inwestycja była zaawansowana w ok. 70%.

Według aneksu, o którym dziś powiadomiono, ostateczne ukończenie przebudowy ma nastąpić 22 października bieżącego roku. Przedstawiciele ZIM wspominali w poprzednich miesiącach, że w rzeczywistości być może uda się oddać do użytku przynajmniej torowisko nieco wcześniej. Nie wiadomo jednak, czy uda się zrealizować te zamiary. Cena inwestycji ma wynosić 80 098 402,71 zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w 70%

Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w 70%

Roman Czubiński 04 lutego 2021

Łódź: Północna będzie „bulwarami”

Przestrzeń

Łódź: Północna będzie „bulwarami”

Roman Czubiński 23 stycznia 2021

Łódź: Plan modernizacji sieci tramwajowej w ciągu trzech lat

Komunikacja

Łódź: Plan modernizacji sieci tramwajowej w ciągu trzech lat

Kasper Fiszer 21 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5