Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza z aneksem. W październiku nareszcie koniec?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
02-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Śmigłego-Rydza z aneksem. W październiku nareszcie koniec?
fot. Urząd Miasta Łodzi
Czas realizacji wydłuży się o niemal 16 miesięcy, a cena wzrośnie o prawie 25 mln zł – to najnowsze dane dla przebudowy odcinka al. Śmigłego-Rydza w Łodzi. Inwestycja, która miała zakończyć się latem 2020 r., trwa od 2,5 roku. Według raportu CUPT winę ponosi łódzki Urząd Miasta, który niewystarczająco dokładnie przygotował inwestycję przed jej rozpoczęciem.

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o aneksowaniu umowy na przebudowę al. Śmigłego-Rydza między al. Piłsudskiego a ul. Przybyszewskiego. Umowę zawarto 25 czerwca roku 2018. W myśl dokumentu wykonawca – Intercor – miał otrzymać od Urzędu Miasta Łodzi 55 508 210,42 zł netto. Prace (zburzenie wiaduktu i postawienie dwóch nowych w zmienionym kształcie, przebudowa torowiska na pas autobusowo-tramwajowy i zmiana jego niwelety, wymiana nawierzchni dwóch jezdni oraz działania towarzyszące) miały zakończyć się do 30 czerwca 2020 r.

Niestety, wkrótce po rozpoczęciu inwestycji okazało się, że grunt pod torowiskiem wymaga wzmocnienia. Władze miasta próbowały obarczyć winą za kolejne opóźnienia wykonawcę, jednak przeprowadzona przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych kontrola wykazała, że to inwestor nie dochował staranności podczas przygotowywania placu budowy. W efekcie termin kilkakrotnie przekładano, przez pewien czas budowa toczyła się ponadto bez nadzoru autorskiego. Według ostatnich, opublikowanych na początku lutego informacji w 2,5 roku po rozpoczęciu i 7 miesięcy po zakładanym terminie oddania do użytku inwestycja była zaawansowana w ok. 70%.

Według aneksu, o którym dziś powiadomiono, ostateczne ukończenie przebudowy ma nastąpić 22 października bieżącego roku. Przedstawiciele ZIM wspominali w poprzednich miesiącach, że w rzeczywistości być może uda się oddać do użytku przynajmniej torowisko nieco wcześniej. Nie wiadomo jednak, czy uda się zrealizować te zamiary. Cena inwestycji ma wynosić 80 098 402,71 zł.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Przestrzeń

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Roman Czubiński 04 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Przestrzeń

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Roman Czubiński 04 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5