Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w trzech czwartych

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-03-25 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w trzech czwartych
fot. UM Łódź
Modernizacja al. Śmigłego-Rydza w Łodzi powoli zbliża się ku końcowi. Według Zarządu Inwestycji Miejskich budowa przebiega „zgodnie z obecnym harmonogramem”, zakładającym oddanie feralnego odcinka do użytku w październiku. Trwa budowa torowiska i dokańczanie wschodniego wiaduktu drogowego.

Jedna z najbardziej pechowych łódzkich inwestycji (datę ukończenia przekładano już dwukrotnie, a opóźnienie w stosunku do pierwotnego terminu wynosi już 16 miesięcy) ma – według zapewnień władz Łodzi – zostać ukończona najpóźniej w październiku tego roku. Jak twierdzi zastępca dyrektora ZIM ds. inwestycji liniowych Renata Zatorska-Sytyk, wykonano już ok. 75% zakresu kontraktu (ostatnio, na początku lutego, podawano wartość 70% – trzeba jednak mieć na uwadze, że przez długi czas mieliśmy do czynienia z ostrą zimą). Trwa wymiana gruntów, układanie szyn i płyt torowych w obrębie przyszłego pasa autobusowo-tramwajowego, a także brukowanie chodników i peronów przystankowych.

– Przez najbliższe pół roku będą kontynuowane prace przy budowie wiaduktu, dalszej części torowiska oraz oświetlenia. Ustawione zostaną słupy trakcyjno-oświetleniowe wraz z rozwieszeniem sieci trakcyjnej. Na wschodniej nitce jezdni, na odcinku od Milionowej do Tymienieckiego, powstanie jej zupełnie nowa konstrukcja wraz z odcinkiem drogi przy najeździe na wiadukt – zapowiada Zatorska-Sytyk. Po stronie wschodniej między Przybyszewskiego a Księżym Młynem powstaną ciągi pieszo-rowerowe, a na wybranych odcinkach – chodnik i osobna droga rowerowa. W przygotowaniu są nasadzenia zieleni.

Warta 97,27 mln zł przebudowa al. Śmigłego-Rydza jest częścią „Tramwaju dla Łodzi” – pakietu dofinansowanych przez UE inwestycji na rzecz poprawy jakości łódzkiej komunikacji tramwajowej. W jego skład wchodzi także przebudowa innych odcinków sieci (Przybyszewskiego, Kilińskiego, Kopcińskiego, Rzgowska i zakończona już Dąbrowskiego). Oprócz tego zaplanowano budowę dwóch nowych odcinków torowiska – w al. Grohmanów oraz ul. Broniewskiego, a także modernizację zajezdni Chocianowice i zakup 30 niskopodłogowych wagonów tramwajowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w 70%

Komunikacja

Łódź: Śmigłego-Rydza gotowa w 70%

Roman Czubiński 04 lutego 2021

Łódź: Na Śmigłego-Rydza powstaje torowisko

Komunikacja

Łódź: Na Śmigłego-Rydza powstaje torowisko

Roman Czubiński 28 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5