Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Skończyły się wspólne rozmowy gmin ws. 46

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-07-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Skończyły się wspólne rozmowy gmin ws. 46
Fot. Kasper FiszerTramwaj linii 46
W najbliższym czasie nie jest planowane kolejne spotkanie gmin zainteresowanych wznowieniem kursowania tramwaju z Łodzi przez Zgierz do Ozorkowa. Choć władze Łodzi zapewniają, że po rundzie rozmów indywidualnych dojdzie do kolejnej tury wspólnych prac, niewiele wskazuje na możliwość przełamania patu organizacyjnego. Zgierz próbuje więc stworzyć scenariusz alternatywny wobec wspólnej inwestycji wszystkich podłódzkich samorządów.

Od momentu zawieszenia ruchu na linii tramwajowej 46 Łódź – Zgierz – Ozorków samorządy gmin, przez których teren przebiega trasa, spotykały się regularnie wraz z władzami Łodzi, by wypracować rozwiązanie problemu braku środków na niezbędny remotn. Ostatnia opisywana na naszych łamach runda rozmów odbyła się w kwietniu. Kolejne spotkanie zaplanowano na przełom maja i czerwca.

Rozmowy prowadzone są pomiędzy poszczególnymi stronami, a nie wspólnie

Również i ono nie pomogło jednak lokalnym działaczom znaleźć wyjścia z patu organizacyjnego i finansowego, w wyniku którego infrastruktura dalej niszczeje i jest częściowo rozkradana, a podróżni korzystają z niepunktualnej i kursującej rzadziej niż tramwaj komunikacji zastępczej. Co więcej, na razie nie dojdzie do następnej tury wspólnych rozmów. – Jesteśmy w stałym kontakcie z włodarzami podłódzkich miejscowości, a rozmowy prowadzimy obecnie pomiędzy poszczególnymi stronami, bez wspólnego spotkania – potwierdza Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

W tym kontekście nie dziwią najnowsze plany miasta Zgierza, które zakładają jako scenariusz alternetywny uruchomienie przewozów na części nieczynnej trasy znajdującej się w granicach administracyjnych sąsiadującego z Łodzią miasta. – W następstwie kolejnych ustaleń na pewno dojdzie do następnej tury spotkań – zapewnia nas co prawda przedstawiciel łódzkiego ZDiT, ale dotychczasowe tempo prac nakazuje zachować sceptycyzm odnośnie do możliwości szybkiego ustalenia wspólnego kierunku prac. Na razie ZDiT nie informuje o efektach prowadzonych rozmów z gminami.

Ważne problemy: pozyskanie środków, kształt infrastruktury i autobusy zastępcze

– [Podczas spotkań] poruszamy i pytamy o aktualne sprawy związane z komunikacją zastępczą. [Rozmawiamy także o] kwestiach dotyczących infrastruktury oraz działań prowadzących do pozyskania funduszy na przebudowę torowiska – opisuje jedynie ogólnikowo nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca władze Zgierza złożyły wniosek o dofinansowanie remontu pierwszego fragmentu trasy – od granicy z Łodzią do przystaku Kurak. Choć inwestycja ma przede wszystkim umożliwić wznowienie kursów linii 45 biegnącej po odnodze do pl. Kilińskiego w Zgierzu, ma duże znaczenie również z punktu widzenia przyszłości trasy 46. Początkowy jej fragment znajdował się bowiem w bardzo złym stanie technicznym – w ostatnim okresie eksploatacji ruch prowadzony był tam z prędkością do 10 km/godz. Miasto ocenia szanse na realizację przedsięwzięcia jako duże.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz złożył wniosek o dofinansowanie remontu tramwaju

Komunikacja

Zgierz złożył wniosek o dofinansowanie remontu tramwaju

Kasper Fiszer 28 czerwca 2018

Zgierz: Szansą dla tramwaju 46 jest skrócenie linii?

Komunikacja

Zgierz: Szansą dla tramwaju 46 jest skrócenie linii?

Kasper Fiszer 25 czerwca 2018

Ozorków: Linia tramwajowa w rejestrze zabytków?

Komunikacja

Ozorków: Linia tramwajowa w rejestrze zabytków?

Kasper Fiszer 04 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5