Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Sieć trakcyjna na ul. Warszawskiej zdjęta

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-10-28 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Sieć trakcyjna na ul. Warszawskiej zdjęta
fot. Kasper FiszerTramwaj linii nr 3 (fot. archiwalne)
Miasto zadecydowało o likwidacji sieci trakcyjnej wiszącej nad nieczynnym torowiskiem w ciągu ul. Warszawskiej w Łodzi. Roboty wykonało już łódzkie MPK. Wciąż nie wiadomo, kiedy na zamknięty kilka miesięcy temu odcinek łódzkiej sieci tramwajowej mogłaby wrócić skrócona o dwa przystanki „trójka”.

Trwają przygotowania do zamnknięcia kolejnych dwóch tras tramwajowych w Łodzi – ul. Legionów na odcinku od Gdańskiej do Zielonej oraz ciągu ulic Cmentarna – Ogrodowa – Srebrzyńska. Powód jest ten sam, co w każdym takim przypadku: stan techniczny, który zagraża bezpieczeństwu ruchu. Równiez i tym razem perspektywa wznowienia komunikacji po remoncie jest dość odległa. Miasto zapowiada, że tramwaje pojadą na Koziny w 2022 r. Ostatnie kursy mają odbyć się 3 listopada.

Przewoźnik wykonał zlecenie miasta

Tymczasem na innym zamkniętym w tym roku odcinku – ul. Warszawskiej pomiędzy Skrzydlatą a Wycieczkową – postępuje degradacja nieużywanej infrastruktury. Dodatkowo miasto zdecydowało się, podobnie jak podłódzkie gminy, przez które przebiega linia ozorkowska, na likwidację sieci górnej. Zdemontowało ją już MPK.

– Zlecenie zdjęcia sieci trakcyjnej otrzymaliśmy od Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi – mówi Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Przypomnijmy, że w przypadku tego fragmentu nie ma żadnych konkretnych planów przywrócenia komunikacji. Miasto wskazywało, że w ramach przyszłej perspektywy finansowej UE zamierza wyremontować całą ulicę wraz z torowiskiem, ale póki co nie są znane ani konkretne daty, ani założenia finansowe.

Autobus zastępczy jeździ rzadziej niż zawieszony tramwaj

Zawieszenie kursowania linii nr 3 do pętli Marysin-Warszawska i skrócenie jej biegu do tymczasowego rozjazdu Marysin-Skrzydlata oznacza duże problemy i dla przewoźnika, i dla pasażerów. Ten pierwszy może bowiem kierować do obsługi trasy wyłącznie tabor dwukierunkowy, który wciąż stanowi znakomitą mniejszość parku MPK. Wymusiło to więc korektę przebiegu linii w zupełnie innej części miasta, bo trasa „trójki” została skrócona także od przeciwległej strony Górnej i Widzewa, by zmniejszyć liczbę obsługujących to połączenie brygad.

Pasażerowie muszą natomiast przesiadać się na zimprowizowanym węźle przy ul. Skrzydlatej. Autobusy Z3 są co prawda skomunikowane z tramwajową „trójką”, ale dowóz nie jest zapewniony na niektóre z kursów. W rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej pojawiają się więc nawet 24-minutowe przerwy w ciągu dnia roboczego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK chce wstrzymać ruch tramwajów na Legionów i Cmentarnej

Przestrzeń

Łódź: MPK chce wstrzymać ruch tramwajów na Legionów i Cmentarnej

Witold Urbanowicz 16 października 2019

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Komunikacja

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Witold Urbanowicz 26 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5