Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Rzgowska przy Dąbrowskiego do przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-08-09 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Rzgowska przy Dąbrowskiego do przebudowy
Skrzyżowanie Rzgowska - Dąbrowskiegofot. Roman Czubiński
W najbliższą sobotę (11 sierpnia) rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka torowiska w złym stanie technicznym. Skrzyżowanie Rzgowskiej i Dąbrowskiego zostanie ponownie oddane do ruchu zapewne wiosną przyszłego roku. Inwestycja będzie częścią przedsięwzięcia obejmującego budowę i modernizację ponad 11 km torowisk, dofinansowanego z funduszy unijnych i znanego pod nazwą „Tramwaj dla Łodzi”.

Rzgowska zostanie przebudowana na odcinku ok. 100 metrów – po 50 m w każdym kierunku od skrzyżowania z Dąbrowskiego. Torowisko tramwajowe na Rzgowskiej pozostanie w obecnym śladzie, natomiast na Dąbrowskiego zostanie przesunięte na wydzielony pas po północnej stronie jezdni. Umożliwi to zmianę układu skrzyżowania, dzięki czemu na łukach ze wschodu na południe będą mogły się minąć wagony generacji 805N (do tej pory nie pozwalała na to zbyt mała skrajnia).

Nowe tory i przystanki wiedeńskie

Zużyte elementy torowiska węgierskiego zostaną zastąpione nowymi, a nawierzchnia tarczy skrzyżowania z kostki brukowej – asfaltem. – Dzięki temu komfort jazdy wszystkimi środkami transportu znacznie się poprawi – zapowiada wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec.

Przystanki tramwajowe będą miały wyniesione perony typu wiedeńskiego. – Przebudujemy też chodniki, a wzdłuż Dąbrowskiego od Rzgowskiej do Podgórnej powstanie droga rowerowa – dodaje Mikołajec. Ze względu na wąski chodnik przy samej Rzgowskiej DDR zostanie poprowadzona przez park, na tyłach narożnej kamienicy.

Roszady linii zastępczych

Zamknięcie skrzyżowania wymusi zmiany w komunikacji miejskiej i ruchu samochodów. Nie będzie możliwy przejazd tranzytem od Placu Niepodległości do Dąbrowskiego. Odcinek ten kierowcy będą mogli ominąć Pabianicką i Bednarską. Najważniejsza zmiana w układzie połączeń tramwajowych to skierowanie linii 5 i 6 na objazd przez ul. Paderewskiego. Będą one pojawiały się na przystankach łącznie mniej więcej co 6 minut. W celu uniknięcia dublowania się z nimi linia 11A zostanie skrócona do Placu Niepodległości.

Obsługę Rzgowskiej, oprócz pozostawionej linii autobusowej 72, zapewni linia zastępcza Z6. – Mieszkańcy Chojen będą mogli dzięki niej dojechać do ul. Leczniczej. Swoją trasę zmieni poza tym linia Z2: dzięki oddaniu do użytku skrzyżowania Kilińskiego – Dąbrowskiego będzie mogła jeździć prosto Kilińskiego i Zarzewską do Placu Niepodległości – informuje wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Sobieraj. Na stałą trasę powróci też tramwaj linii 1. Linia zastępcza Z1 zostanie zlikwidowana.

– Chcielibyśmy zakończenia prac jeszcze w tym roku, ale formalnie nie ma takiego wymogu dla wykonawcy – przyznaje wicedyrektor ZIM. Jak tłumaczy, spawanie szyn, podlewy oraz prace wykończeniowe wymagają określonych warunków: musi być ciepło i sucho. – Spodziewamy się więc zakończenia prac na skrzyżowaniu wiosną przyszłego roku. Zobaczymy jednak, jak poradzi sobie wykonawca – dodaje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Tramwaj wróci na Kilińskiego najpóźniej w sierpniu

Komunikacja

Łódź: Tramwaj wróci na Kilińskiego najpóźniej w sierpniu

Roman Czubiński 06 lipca 2018

„Tramwaj dla Łodzi” powoli nabiera rozpędu

Komunikacja

„Tramwaj dla Łodzi” powoli nabiera rozpędu

Roman Czubiński 22 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5