Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Rzgowska i Dąbrowskiego – raport z postępów prac

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-10-18 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Rzgowska i Dąbrowskiego – raport z postępów prac
fot. Roman Czubiński
Przebudowa Dąbrowskiego i Rzgowskiej przebiega zgodnie z planem – zapewnia łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich. Pasażerowie z Górnej doczekają się powrotu tramwajów na obie ulice prawdopodobnie jesienią przyszłego roku. Ruch tramwajowy na pierwszej z nich jest wyłączony od ponad dwóch lat.

Firma Tor-Krak wykonuje teraz roboty brukarskie i krawężniki oraz ciąg pieszo-rowerowy od Kilińskiego do Podmiejskiej. – W pierwszym tygodniu listopada, jeśli pogoda na to pozwoli, położymy warstwy bitumiczne i dopuścimy ten fragment Dąbrowskiego do ruchu – zapowiada przedstawiciel wykonawcy. Wykonano też już zasadniczą część torowiska wraz ze słupami trakcyjnymi. Równocześnie trwa budowa drogi rowerowej i chodnika na tym samym odcinku po stronie północnej. Na początkowym odcinku przy Rzgowskiej będzie przebiegała przez park, omijając od tyłu budynki przy Dąbrowskiego – przy samej ulicy zabrakłoby miejsca na jej poprowadzenie.

Mniej zaawansowane są roboty od Podmiejskiej do Rzgowskiej. – Rozpoczęliśmy prace ziemne pod nowe torowisko, a wkrótce zaczniemy wykonywać podbudowy torowe – informuje Bajer. Na skrzyżowaniu ze Rzgowską pracownicy wykonawcy przebudowują na razie kanalizację, głównie po stronie południowej. Prace ziemne powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Według wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyny Mikołajec inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem. – Kończymy pierwszy etap – odcinek od Rzgowskiej do Kilińskiego. Prace potrwają prawdopodobnie do wiosny przyszłego roku – mówi Mikołajec. Najbardziej zaawansowane są roboty między Kilińskiego a Łomżyńską. Po przebudowie infrastruktury podziemnej zaczęła być już odtwarzana także jezdnia.

Wiosną przyszłego roku prace przeniosą się na kolejny odcinek – między Kilińskiego a Podgórną. Będzie to już etap mniej uciążliwy dla mieszkańców, ponieważ torowisko przebiega tu w większości poza jezdnią. W drugiej połowie przyszłego roku całość ulicy zostanie oddana do użytku. Wartość kontraktu z Tor-Krak to 50 mln zł, z czego duża część będzie pochodziła z funduszy unijnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Parkingi i droga rowerowa przy remontowanej linii tramwajowej

Komunikacja

Zgierz: Parkingi i droga rowerowa przy remontowanej linii tramwajowej

Kasper Fiszer 16 października 2018

Ozorków: Tramwaj w centrum kampanii wyborczej

Komunikacja

Ozorków: Tramwaj w centrum kampanii wyborczej

Kasper Fiszer 12 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5