Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Ruszają linie wakacyjne, w tym Tramwajowa Linia Turystyczna

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-07-03 11:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Ruszają linie wakacyjne, w tym Tramwajowa Linia Turystyczna
fot. Kasper fiszerHistoryczny tramwaj na Zdrowiu
Jutro wejdą w życie zmiany wprowadzane w układzie komunikacyjnym miasta na okres wakacji. Więcej tramwajów i autobusów dojedzie do obszarów wypoczynkowych, m.in. do parku na Zdrowiu, aquaparku czy zoo. Ruszy także Tramwajowa Linia Turystyczna obsługiwana taborem historycznym.

Pomimo trwającego stanu epidemii w Łodzi uruchomione zostaną w tym roku wycieczkowe kursy tramwajowe obsługiwane historycznym składem wagonów 5N+5ND. Tak jak w poprzednie wakacje, „enka” wystawiana będzie na jedną z niedzielnych brygad dodatkowej linii T1, która funkcjonuje tylko w okresie wakacji. Łączy ona pętlę Zdrowie położoną na skraju jednego z największych łódzkich parków z leżącym w ścisłym centrum dworcem kolejowym Łódź Fabryczna. Zapewnia ona dojazd m.in. do ogrodu zoologicznego czy botanicznego.

Konduktorzy nie sprzedadzą biletów

– Linia T1 kursować będzie w każdą sobotę, niedzielę i święto do 31 sierpnia – zapowiada Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Częstotliwość między 10:00 a 18:00 wynosi ok. 20 minut, a oprócz składu historycznego trasa będzie obsługiwana wyłącznie taborem niskopodłogowym. Kursów „enki” nie zaplanowano w soboty.

Względem lat ubiegłych wprowadzone będą pewne zmiany organizacyjne dotyczące przejazdu składem historycznym. Do środka wpuszczana będzie ograniczona liczba pasażerów, a obsługa konduktorska wyposażona ma być w maseczki i środki dezynfekcyjne. – Żeby zapewnić bezpieczeństwo obsłudze i ograniczyć kontakty, zrezygnowaliśmy w tym roku ze sprzedaży biletów przez konduktorów – dodaje przedstawiciel ZDiT. W tramwaju obowiązuje standardowa taryfa miejska. Tramwajowa Linia Turystyczna uruchamiana jest we współpracy z Klubem Miłośników Starych Tramwajów.

Zmiany także w siatce połączeń autobusowych

Na mapie miasta pojawi się także kilka sezonowych połączeń autobusowych. Jutro po raz pierwszy w trasę wyjadą autobusy linii 55B, które dotrą do terenów rekreacyjnych na Młynku. Połączenie będzie funkcjonować w dni wolne z częstotliwością 40-minutową. Dotychczasowa linia 55 będzie teraz oznaczana jako 55A. Zwiększona zostanie natomiast częstotliwość linii 51 i 85B, którymi dojechać można z centrum miasta do obszaru leśnego Łagiewniki i przylegającego do niego kompleksu Arturówek z popularnym kąpieliskiem.

Inną niż dotychczas trasą pojedzie zaś „osiemdziesiątka”: w soboty i niedziele autobus dotrze do parku na Zdrowiu, do zoo, ogrodu botanicznego i aquaparku Fala. Bezpośredni dojazd do tych atrakcji mają uzyskać mieszkańcy m.in. dużych osiedli Retkinia na zachodzie i Widzew na wschodzie miasta. – Dla osób spoza Łodzi zapewniony będzie szybki dojazd na dworzec Łódź Kaliska – zauważa Tomasz Andrzejewski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5