Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź rozstrzyga dwa przetargi na dostawę i najem autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-27 14:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź rozstrzyga dwa przetargi na dostawę i najem autobusów
fot. Kasper Fiszer
MPK-Łódź rozstrzygnęło dwa przetargi na autobusy. Jeden z nich dotyczy najmu 26 autobusów 12-metrowych i 20 przegubowych, a drugi – dostaw 24 autobusów klasy mini. W obu przypadkach zamawiający musiał dołożyć do zakupu.

Jeden z przetargów dotyczy najmu 26 autobusów 12-metrowych i 20 przegubowych. O zamówienie ubiegały się dwa konsorcja – Solaris z Millenium Leasing i EvoBus z Pekao Leasing – ale obie oferty przekraczały budżet. Ostatecznie jednak zamawiający postanowił dołożyć pieniędzy i wybrać tańszą ofertę Solarsia za 125,8 mln zł brutto.

Zgodnie z dokumentacją okres obowiązywania umowy to 10 lat. Zadaniem wynajmującego będzie także utrzymanie sprawności technicznej taboru przez cały okres jego wynajmu.

Autobusy mają być dostarczone w ciągu 30 tygodni od zawarcia umowy. Zadaniem wynajmującego będzie także utrzymanie sprawności technicznej taboru przez cały okres jego wynajmu.

Drugi przetarg dotyczy dostawy 24 nowych autobusów o długości 8-8,5 m klasy mini. Zamawiający wybrał ofertę złożoną przez Busimport z miejscowości Gierałtowo za 35,4 mln zł. Zamawiający postanowił rozstrzygnąć przetarg, pomimo faktu, że oferty znacząco przekraczały budżet określony na 18,3 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź z ofertami od Solarisa i EvoBusa na wynajem autobusów

Komunikacja

Łódź z ofertami od Solarisa i EvoBusa na wynajem autobusów

Witold Urbanowicz 20 czerwca 2018

Łódź z dwiema ofertami na mini-autobusy

Komunikacja

Łódź z dwiema ofertami na mini-autobusy

Witold Urbanowicz 19 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5